iPhone X fiyatı Deger kaybetmeye Devam ediyor

Apple’ın  iPhone X’in fiyatının düşmeye devam ediyor. Bilindiği gibi Apple, ilk modelini Kasım ayında yeni tasarım çizgisi olan iPhone X’te piyasaya sürdü. Bu yıl yeni iPhone modellerinin piyasaya sunulmasıyla birlikte iPhone X’in üretimi durduruldu ve Apple Store’da satış sona erdi.

Ancak stokta hala çok miktarda iPhone X var. Ayrıca, Apple bu cihaz için yeni bir fiyat bildirmediğinden, X ve XS modelleri hala birçok perakende sitesinde aynı fiyatlarla satılıyor. Bazı e-ticaret sitelerinde, modeller arasında 100 – 150 $ dolar farkları vardır.

Kilitli olmayan bir iPhoneX modelinin ortalama 850 – 900 dolar arasında satıldığını söylemek yanlış olmaz. Ancak son zamanlarda bazı e-ticaret siteleri yenilendi, bu yüzden yenilenmiş X modellerini 640 dolar gibi çok uygun fiyatlı etiketlerle satmaya başladılar. Bugünkü kur farkı ile döviz kuru ile yaklaşık 3460 TL ‘a tekabül ediyor.

Öte yandan, ülkemizde bu modellerin fiyatı hala 6.649 TL civarındadır. Yeni iPhone XR’nin 7500TL bile satıldığı bir pazarda, X $ 6.649 için çok fazla değil.

Yakın gelecekte, Apple’ın iPhone modelleri önemli indirimler yapacak. Bu indirimler için belirtilen tarih  Ocak ayı. Bu günlerde bir Apple ürünü satın alma fikriniz varsa, biraz daha sabırlı olmanızı öneririz.