iPhone X De Face ID yi Nasıl kullanırım

iPhone X De Face ID yi Nasıl kullanırım , Face ID, iPhone X’inizi bir bakışta güvenle açmanıza, satın alma işlemlerini onaylamanıza, uygulamalarda oturum açmanıza ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanır. Yüz Kimliği Ayarla Face ID’yi ayarlamadan önce, TrueDepth kameranızın veya yüzünüzün hiçbir şey tarafından engellenmediğinden emin olun.

Face ID, gözlük ve lenslerle çalışmak üzere tasarlanmıştır. Face ID, iPhone X’nuzu yaklaşık bir kol mesafesinde veya daha yakın (25-50 cm) tutarken en iyi şekilde çalışır. Face ID’yi ayarlamak için: Ayarlar> Yüz Kimliği ve Şifre’ye gidin. İsterseniz şifrenizi girin. Yüz Kimliği Ayarla’ya dokunun, ardından yüzünüzü cihazınızda tutun ve Başlat’a dokunun.

Doğrudan iPhone’unuza bakın ve yüzünüzü çerçevenin içine yerleştirin. Daireyi tamamlamak için kafanızı hafifçe hareket ettirin. Kafanızı hareket ettirmekte zorlanıyorsanız Erişilebilirlik Seçenekleri’ne dokunun.

İlk Face ID taramasını tamamladığınızda Devam et’e dokunun. Çemberi tekrar tamamlamak için kafanızı hafifçe hareket ettirin. Face ID ayarını bitirdiğinizde Bitti’ye dokunun. Bir şifre belirlemediyseniz, kimliğinizi doğrulamak için alternatif bir yol olarak bir şifre oluşturmanız istenir. Face ID ile kullanmak istediğiniz özellikleri seçmek veya Face ID’yi sıfırlamak için Ayarlar> Face ID ve Password bölümüne gidin. İPhone X’inizi Face ID ile kilidini açın Face ID’yi ayarladıktan sonra, iPhone’unuzun kilidini açmak için bu özelliği kullanabilirsiniz. Şunu yap: İPhone’unuzu kaldırarak veya dokunarak uyandırın.

IPhone X’inize bakın. Ekranınızdaki kapalı durumdaki kilit simgesi açıldığında, parmağınızı ekranın altından yukarı doğru kaydırarak cihazın kilidini açın. Bu özelliği açmak veya kapatmak için Ayarlar> Yüz Kimliği ve Şifre> iPhone’un Kilitleme bölümünü açma bölümüne gidin. Alımları gerçekleştirmek için Face ID kullanma Apple Pay ile yapılan satın alma işlemlerinin yanı sıra iTunes Store’dan, App Store’dan ve iBooks Mağazası’ndan yapılan satın alma işlemlerini onaylamak için Face ID’yi kullanabilirsiniz. Apple Pay ile Apple Pay ile Face ID’yi kullanmak için Apple Pay’ın iPhone X’inizde ayarlandığından ve Ayarlar> Face ID ve Password’da etkinleştirildiğinden emin olun.

Daha sonra aşağıdaki adımları izleyin. Bir mağazada alışveriş yapmak için: Atanan kartınızı kullanmak için yan tuşa çift tıklayın. Farklı bir kart kullanmak için, yan tuşa çift tıklayın, seçtiğiniz karta dokunun ve başka bir kart seçin. Face ID ile doğrulamak için iPhone X’inize bakın. IPhone X’inizin üstünü temassız okuyucuların yanında saklayın. Bitti ifadesinde bir onay işareti görünene kadar bekleyin.

iPhone X De Face ID yi  Bir uygulamada veya Safari’deki bir web sitesinde satın alma yapmak için: Ödeme yapmaya hazır olduğunuzda, Apple Pay ile Satın Al düğmesine dokunun veya ödeme yönteminiz olarak Apple Pay’i seçin. Ödeme bilgilerinizi doğrulayın. Farklı bir kartla ödeme yapmak için kartınızın yanındaki> simgesine dokunun. Yan tuşa çift tıklayın ve iPhone X’inize bakın. Bitti ifadesinde bir onay işareti görünene kadar bekleyin.

ITunes Store, App Store ve iBooks Mağazası’nda İçeriği iTunes Store’dan, App Store’dan ve iBooks Store’dan satın almak için Face ID’yi kullanmak için Ayarlar> Face ID ve Password’a gidin ve iTunes ile App Store’un etkinleştirildiğinden emin olun. Sonra şu adımları izleyin: İTunes Store, App Store veya iBooks Store’u açın ve satın almak istediğiniz içeriğe dokunun. Ödeme yapmak istendiğinde, yan düğmeyi çift tıklayın ve ardından iPhone X’inize bakın.

Bitti ifadesinde bir onay işareti görünene kadar bekleyin.

İTunes Store’da, App Store’da veya iBooks Mağazası’nda yaptığınız ilk alışveriş için Apple ID’nizi girmeniz istenebilir. Face ID ile giriş yap Belirli uygulamalara giriş yapmak için Face ID’yi kullanabilir ve Safari’de iken web sitelerinde kullanıcı adlarını ve şifreleri otomatik olarak doldurabilirsiniz. Uygulamalara giriş yap Touch ID ile girişi destekleyen uygulamalarda oturum açmak için Face ID’yi kullanabilirsiniz.

  • Aşağıdakileri yapın: Uygulamayı açın ve giriş seçeneğine dokunun. İsterseniz, uygulamanın kullanıcı adınızı veya şifrenizi kullanmasına izin verin.
  • Giriş yapmak için iPhone X’inize bakın.
  • Hangi uygulamaların giriş yapmak için Face ID’yi kullandığını görmek ve kontrol etmek için Ayarlar> Yüz Kimliği ve Şifre’ye gidin ve Diğer Uygulamalar’a dokunun.
  • Face ID’yi destekleyen bir uygulama kullanıyorsanız, ancak giriş yapmak için Face ID kullanmanız gerekmiyorsa, önce uygulamayı manuel olarak girmeniz gerekebilir.
  • Safari’de şifreleri otomatik doldur Safari’deki web siteleri için, kayıtlı kullanıcı adlarını ve şifreleri otomatik olarak doldurmak için Face ID’yi kullanın.