iPhone garanti sorgulama nasıl yapılır

İPhone garanti sorgulamasıyla, iPhone modelinin ne kadar garanti alacağını bulmak mümkündür. Ülkemizdeki yüksek telefon fiyatları nedeniyle yurt dışından getirme ya da ikinci el olma olasılığı daha yüksektir. Bununla birlikte, bu şekilde satın alınan iPhone’un garanti süresi merak edilmiş ve araştırılmıştır.

Elektronik cihazlarda garanti talebi özellikle önemlidir. Ülkemizde birçok iPhone modeli satıldığından garanti süresi merak edilmektedir. İPhone modelinizde ne kadar zamanınız olduğunu veya herhangi bir Apple ürününü satın aldığınızda ne kadar zamanınız olduğunu öğrenmek istiyorsanız, genellikle fiyatlarını yüksek tutabilir ve ikinci el fiyatlarına sahip olabilirsiniz. Bu durumda, iPhone sorgunun nasıl sorgulanacağı araştırılır. Yurtdışından getirilen veya ikinci el olarak alınan iPhone’un garanti sorgulaması nasıl yapılır, nerede yapılır ve bilmemiz gerekenler …

iPHONE GARANTİ NASIL SORULABİLİR?
Apple’ın iPhone 3 dünyadaki akıllı telefonları satışında ülkemizdeki büyük popülaritesi gösteriyor. İkinci el ve ikinci el pazarında satılan iPhone modelleri için, garanti süresi önemli bir tanesidir. Alıcı, satın almadan önce iPhone ile ilgili sorular sormak ve ne kadar garanti kaldığını ve satıcının ne dediğini onaylamak istiyor. Buna ek olarak, sahip olduğunuz herhangi bir iPhone’da meydana gelen bir sorun nedeniyle bir garanti sorgusunun onarılması gerekiyor.

1- İlk önce, iPhone’un garanti sorgulaması için aşağıdaki linke tıklayın ve Apple’ın servis ve destek kapsamı kontrol sayfasını açın. “heckcoverage.apple.com/tr/tr/ ”  Granti bilgi sayfasıdır.

2- iPhone’un seri numarasını aşağıda gösterildiği gibi öğrendikten sonra, ilgili bölüme giriniz. İstediğiniz güvenlik kodunu girdikten sonra, çevrimi tıklayın.

3- Bu, iPhone garanti sorgulama sonuç ekranında görünecektir. Bu bölümde sırasıyla; Geçerli satın alma tarihi, telefonla teknik destek, onarım ve servis kapsamı hakkında bilgiler, AppleCare koruma planı görünecektir. Son olarak, garanti kapsamında iPhone’un garantisi devam eder.

IPHONE SERİ NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR?
IPhone seri numarasını öğrenmenin birçok yolu vardır. Bu yöntemler aşağıdaki gibidir;

1- İPHONe ÜZERİNDEN

İPhone’un seri numarasını telefonla öğrenmek için Ayarlar> Genel> Hakkında’ya gidin. İPhone’un seri numarasını, sırayla düzenlenmiş IMEI / MEID ve ICCID numaraları ile görebilirsiniz.

IPhone garanti sorgusunu kolayca kopyalayıp yapıştırarak sorgulayabilirsiniz. Kopyalamak için numaraya basılı tutun. copy paste yapınız ve sorgulama işlemini gerçekleştirmeniz bu kadar basit ve güvenli

iPHONE GARANTİ SÜRESİ KAÇ YIL?
Herhangi bir elektronik cihazda olduğu gibi, Türkiye’den iPhone 2 yıl garantilidir. Apple’ın son yıllarda yaptığı bir duyuru, iPhone’u yurtdışına getirenleri hayal kırıklığına uğrattı. Çünkü Apple, Türkiye uluslararası garanti sağlayan ülkeler listesinden çekildi. Bu, yurt dışından gelen bir yıllık küresel garantidir, iPhone’un Türkiye’de geçerli olmadığı anlamına gelir.