İpad’e Adobe Photoshop Sürümü Geliyor

İpad’e Adobe Photoshop Sürümü Geliyor IPad için tam sürüm Adobe Photoshop desteği, Photoshop kullanıcılarının merakının sonunda gelir. Adobe’nin uygulamayı 2019’da yayınlamayı planladığı iddia edildi.

Apple’ın geçen yıl iOS 11 yayın lamadaki en büyük hedeflerinden biri, iPad kullanıcılarına tam donanımlı bir bilgi işlem deneyimi sunmaktı. Ancak, kullanıcılar için çok önemli sayılabilecek bazı masaüstü uygulamaları, Apple’ın mobil platformuna başarıyla taşınamayabilir. Photoshop’un tam sürümü bu uygulamalar arasındaydı.

Gelen raporlara göre, Adobe bu boşluğu doldurmak için çalışmaya başladı. Şirketin Photoshop’un tam sürümünü iPad’e getirmeyi planladığı ortaya çıkıyor. Hareketin ilan edildiği tarihin Ekim 2019‘da yayınlanacağı ve bu tarihin Ekim ayı olarak ilan edileceği iddia ediliyor.  Adobe Creative Cloud platformunun ürün patronu Scott Belsky tarafından da onaylandı. Fakat Belsky ağzında açık bir tarihi yoktu.

IOS platformunda çeşitli Adobe’nin fotoğraf ve görüntüleme uygulamaları zaten mevcuttur. Bunlar basitleştirilmiş bir Photoshop Express uygulaması içerir. Ancak bu uygulamalar PC ve Mac’deki kadar kaliteli ve esnek değildi. Bu, şirketi Affinity Fotoğraf gibi mobil odaklı rakiplere açık bırakır.

Adobe için önemli bir strateji değişikliği olarak yorumlanıyor. Çünkü ABD merkezli şirket artık amatör ve standart kullanıcılarını artıları ile çekmeye çalışıyor. Kullanıcıların tam sürüm için oldukça istekli olduklarını belirten Belsky, bu hareketle hedeflerine daha yakın olacaklarını vurgulamaktadır.