İntel ve Amd Arasındaki Fark

 İşlemci nasıl seçilir  İntel ve Amd Arasındaki Fark

Dünyanın ikinci en büyük işlemci üreticisi olan Advabced Micro Devices, adını ilkinden alan AMD işlemcisinin avantaj ve dezavantajlarına sahiptir. AMD işlemcilerin en büyük dezavantajı, ısınma sorunlarından dolayı düşük performans göstermeleridir. AMD işlemcinin sunduğu avantaj, Intel işlemciden daha ekonomik bir fiyata sahip olması ve fiyatına göre iyi performans göstermesi. Genel olarak, AMD işlemcileri, oyun için en çok işlemci önerileri olarak önerilmektedir.

 

Intel ve AMD arasındaki fark; Amd işlemci ve Intel işlemciler arasındaki en büyük fark bedeldir. Intel işlemciler, dizüstü bilgisayarlar gibi mobil cihazlarda çok daha iyi performans gösteriyor. AMD markası genellikle Laptoplard’da grafik kartı olarak tercih edilir. Amd işlemcileri Intel işlemcilerden daha kararlı, ancak ortalama ısı Intel işlemcilerinden daha yüksek, bu da bazen sistemin kapatılmasına neden olabilir.

AMD işlemciler, Intel işlemcilerden daha yüksek ve yetersiz havalandırma varsa yüksek ısı nedeniyle daha fazla güç tüketiyor. Intel işlemcilerini değiştirmek zordur. Bu nedenle, bazen işlemci değiştirmenin gerekli olduğu durumlarda anakartın tamamen değiştirilmesi gerekir. Intel işlemcilerde overloc olasılığı, AMD işlemcilerininkinden daha düşük. AMD işlemcileri düşük fiyatlarına rağmen yüksek performans gösteriyor.