İnstagram Takipçi Sayısını Arttırmanın Püf Noktaları

İnstagram Takipçi Sayısını Arttırmanın Püf Noktaları ; Sosyal ağlarda takipçileri yakalamak, birçok insanın uzun süredir uğraştığı ama başarılı olmadığı birçok durumdan biridir. Özellikle Instagram’da, bazı kullanıcılar hashtaglerle ve alakasız olanlarla dolu paylaşımlar yaparak takipçi kazanabileceklerini düşünmektedir.

Instagram takipçilerinin sayısını artırmak birçok kullanıcı için kolay değildir. Bununla birlikte, Instagram’da takipçi edinmenin zor olduğunu düşündüğünüzün zor olmadığını belirtmek isteriz. Peki Instagram takipçi sayısını artırmak için ne yapmamız gerekiyor?

İşte size tüm detayları ile hazırladığımız Instagram’da daimi takipçilere ulaşmak için bir rehber.

Instagram takipçi sayısını artırmak için göz önünde bulundurulması gerekenler

Instagram HashTags kullanımı çok önemlidir
Instagram, hashtag üzerindeki en güçlü sosyal ağlardan biridir. Ancak, birçok kullanıcı 30’a kadar hashtag içeren Instagram’in bu sınırı zorlayarak sürekli takipçileri kazanabileceğine inanıyor.

Ancak bunu yapmak, Instagram kullanıcılarına geçici takipçiler için kalıcı ikame yapar. Bir payla, takipçiler birkaç saat içinde 10-15 civarında kazanılıyor. Bununla birlikte, bu kitin yaklaşık% 90’ı bir süre sonra kullanıcıyı izler. Uzun zamandır devam eden takipçileri kazanmak için nasıl etiket kullanılmalı?

Her şeyden önce, 30 hashtag sınırını zorlamaktan vazgeçmeli ve paylaşımınızla ilgili hastag kullanımına dikkat etmelisiniz. Örneğin, güzel bir kadın resmini paylaştığınızda #love, #girl, #woman ve #photo gibi 10 hashtag kullanabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, bu tür içerik izleyen kullanıcılar sizi takip eder ve siz de benzer içerikleri paylaşmaya devam ettiğiniz sürece sizi takip eder.

Instagram takipçi sayısını artırmak için, sonraki sayfada bulunan diğer önerileri okuyabilirsiniz.

Hashtag kullanımı

İlgili paylaşımlar
Hashtag kullanımının sonunda bahsettiğimiz gibi, ilgili içeriği paylaşmak çok önemlidir. Örneğin, bir gün bir kadının fotoğrafını bir gün boyunca paylaşan bir araba kullanıcısı kısa bir süre içerisinde takipçi sayısını artıramaz.

Bununla birlikte, hemen her gün belirli bir konu odaklı paylaşım paylaşan bir kullanıcı, çok daha kısa bir süre içinde çok sayıda Instagram kullanıcısı tarafından izlenir. Bunun nedeni, söz konusu içeriği ilgili hasta kullanımıyla takip eden Instagram kullanıcılarının, paylaşan kullanıcıya ulaşması ve takipçilerin düzenli olarak devam etmeleri durumunda takipçilerin takip etmemeleridir.

Düzenli paylaşım
İşte en önemli konulardan biri. Düzenli paylaşım. İnsanlar bir tanesini takip ettiğinde, kendi içeriklerini belirli aralıklarla paylaşmayı beklerler.

Bu yüzden düzenli alışverişler yapmanız çok önemlidir, böylece takipçileriniz sizi unutma ve “Bu kullanıcıyı aylar önce takip etmeye başladım.”

Düzenli paylaşımlar için normal zaman aralıklarını seçin. Fotoğrafları her gün sabah saat 10 ve 17’de paylaşma saatleri gibi belirli zaman aralıklarında değil, ilacı almanın yanı sıra, takipçisi pisi ile de getirin.

Etkileyici filtreleri kullanma
Instagram’da bir diğer önemli konu etkileyici filtreler kullanmaktır. Fotoğraflara uygulanan filtreler ve efektler, paylaşımın en önemli noktalarından biridir. Çünkü sıkıcı bir fotoğraf, birkaç efektin kullanımıyla çok canlı hale getirilebilir ve yakında insanlar tarafından tüketilebilir.

Ancak, yalnızca Instagram filtrelerinin paylaşım için yeterli olmadığını belirtmemiz gerekiyor. Çünkü her kullanıcı Instagram filtrelerini kullanabilir. Bu nedenle, farklı fotoğraf düzenleme uygulamaları kullanın ve bunlara dikkat çekin.

Güzel fotoğraf düzenleme uygulamaları arıyorsanız, sizin için hazırladığımız en iyi fotoğraf düzenleme uygulama serilerini okuyabilirsiniz.

Soru Sorun, Yorum Yapın, Beğenin almaya çalışın