İnstagram 1 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı

İnstagram 1 Milyar Aktif Kullanıcıya Ulaştı ; Son zamanların en popüler platformlarından biri olan Instagram, bugün 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını açıkladı.
Kullanıcılarını sürekli olarak kendi başına geliştiren ve bağlayan Instagram, özellikle ‘Öykü’ işlevini ekledikten sonra hayatımızda özel bir yere sahiptir. Fotoğrafları paylaşmak istemeyen insanların bile gün içinde birçok kez hikaye ekledikleri bu medya, hemen hemen tüm sosyal medya uygulamalarını unutturdu.

Facebook’un çok sayıda kullanıcısı olmasına rağmen, Instagram son zamanlarda en iddialı uygulama olarak gösterilmiştir. Öte yandan yaptığım yeni atılımlarla servetlerini genişleten sosyal medya devi yanlış olmayacak, Facebook’un da geride kalacağını düşünüyorum.

Instagram, 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştıktan sonra; WhatsApp, Google Chrome ve YouTube’un bulunduğu prestijli uygulama ve hizmet kulübüne katıldı. Veriler 2018’in ilk çeyreğinde olmasına rağmen, çizgiyi kırmadan yapmaya devam ettikleri takdirde, daha çok kullanıcı tarafından tercih edilecektir.