İBM ikna etmeye çalışan yapay zeka üretildi

İBM ikna etmeye çalışan yapay zeka üretildi ; Bilgi teknolojisi şirketi IBM, konuşarak, dinleyerek ve tartışarak ikna etmeye çalışan yapay zeka üretmiştir.

ABD’de tanıtılan yapay zekâ, “Proje Debili” nin altı yıllık bir çalışmanın ürünü olduğu söyleniyor.

Tartışma şampiyonu olan iki İsrailli öğrenci ile karşı karşıya kalan Project Debater, hükümetlerin uzay araştırmaları için finansmanı artırması ve teletıpları daha geniş çapta kullanması gerektiği yönündeki iddialara itiraz etti.

ikna etmeye çalışan yapay zeka Her tartışmada, önce yumuşak, yapay ve kadın sesiyle dört dakikalık açılış konuşması yapan yapay zeka, diğer dört dakikanın cevabını dinledi, ardından iki dakika boyunca hem yapay zeka hem de tartışmalı görüşler toplayıp cevap veriyor

Kütüphaneden yüz milyonlarca belge edinilebilir

Proje Belgelerinin bu belgelerden, önceden hazırlanmış bir konunun cevaplarını oluşturmak için birçok makale ve akademik yayın içeren yüz milyonlarca belgenin yer aldığı bir kütüphane kullanmanın faydalarını belirttiği belirtilmiştir. IBM çalışanları da dahil olmak üzere dinleyiciler, projeyi yapay zeka teknolojisinde çığır açan bir atılım olarak nitelendirirken, Project Debater her iki tartışmada da insanlardan daha bilgilendiriciydi.