Huawei Durdurulamıyor

Huawei Durdurulamıyor , 2017’nin üçüncü çeyreğinden bu yana gerileyen Çin’de akıllı telefon satışları bu çeyrekte düşmeye devam etti. Ancak bu düşüş Huawei’yi durdurmak için yeterli değildi.

Çin, artık akıllı telefon pazarı için en önemli pazarlardan biri. Bu, Çin’in akıllı telefon satışları için kötü değil. Ancak, ülkede son telefon satışları düşüyor. Bu durum 2018’in ikinci çeyreğinde değişmedi.

Geçen çeyrekte Çin’deki telefon satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7 daha düşüktü. Ancak, telefon satışlarındaki bu düşüş Huawei’ye yansımamıştır. Çin teknoloji devi akıllı telefon pazarındaki etkinliğini artırmaya devam ediyor.

2018 yılının ikinci çeyreğinde, şirket 2017 yılının aynı dönemine göre% 22 daha fazla telefon sattı ve Çin’deki en iyi 5 telefon üreticisi arasında büyüyen tek şirket oldu. Bu noktada, şirketin ülke pazar payı yüzde 26’ya yükseldi.

Özellikle onur alt markası büyük başarılar elde etti. Xiaomi’nin orta segmentteki hakimiyetine son veren onur, şirketin ülkede sattığı telefonların neredeyse yarısını oluşturuyor. Şirketin e-ticaretteki güçlü varlığı da onur satışlarındaki artışta etkili oldu.