HTC, U12 Plus Beklentiler

HTC, U12 Plus Beklentiler ; Son zamanlarda tanıtılan bayrak gemilerinin metal veya plastik yerine cam tasarımlara yöneldiklerini görüyoruz. Birçok telefon modelinin önünden cam artık tercih edilmeye başlandı ve telefonun arkasında artık tercih ediliyor. Bu cam tasarımı, telefonların “daha ​​serin” görünmesini vaat ettiğinden, estetik bir yapı da sunuyor. HTC, U12 Plus modeliyle işi biraz daha ileriye taşıdı ve arkasına şeffaf bir cam kapak yerleştirdi.

Tamamen şeffaf bir cam tasarımını düşündüğümüzde, telefon, çok şık bir tasarımın heyecanı ve şıklığıyla ilk etapta hayata geçebilir, ancak yeni bir YouTube videosu tüm bu hayalleri paramparça etti. JerryRigEverything, YouTube’da bir video yayınladı, telefonun cam bölümünün ayrıntılı bir incelemesi ve bu işlem biraz hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu nedenle, HTC U12 Plus‘ın arka tasarımında kullanılan şeffaf panel aslında büyük bir sorun olabilir. Çünkü tasarımcıların iyi görünmesini sağlamak için yerleştirilen bu cam parçası, muadilleri kadar dayanıklı değildi. Teste göre, cihaza bir miktar gerilmeye veya küçük bir bükülmeye maruz kaldığında cam panel telefondan ayrılabilir. Örneğin telefonu arka cebinize koyup unutursanız, herhangi bir yere oturduğunuzda telefon eğilir ve cam panel bozulur. Yine, bu paneldeki çatlaklar ve açıklıklar dikkatlice bakmadan, cihazın toz ve su almasına neden olmadan fark edilmez.

HTC U12 Plus ayrıca kapasitif yan tuşlara da sahiptir. HTC, muhtemelen bu tasarımla düğmelerin yıpranmasını ve yıpranmasını en aza indirgemeyi istedi, ancak telefona sivri uçlu bir kenara dokunarak veya kaydırdıysanız, bu kapasitif düğmelerin ortaya çıkması olasıdır.

HTC’nin tasarım açısından bir miktar takdiri olmasına rağmen, istikrar açısından beklediğimiz sonuçları veremeyiz. Telefon, düşmana karşı çok kırılgan hissediyor ya da insanın cebinde bir kırılganlık hissine neden oluyor, telefonu cebinde taşıyor ve herhangi bir yerde büyük hasara yol açıyor.