Hapşırığın Yararları ve Faydaları Nelerdir

Hapşırığın Yararları ve Faydaları Nelerdir Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanları Hapşırma sırasında Selma Ulukaya, ağız ve burnun vücuda verebileceği zarar hakkında bilgi verdi.

Hapşırma, solunum yolunu uyarır, alerjik nedenlere neden olur, burun tüyünün hassasiyetini arttırır, solunum havasının reflekslerle akciğerlerden dışarı atılması gerektiğini gösterir. hapşırmanın sağlık açısından gerekli bir refleks olduğunu, ancak refleks sırasında ağız ve burunda hasar olduğunu açıkladı.

Hapşırmanın engellenmemesi gerektiğini belirtir.  Hapşırma sırasında, ağız burnu kulakların sıkışmasına neden olur ve kulak zarının patlamasına neden olur, hatta yüksek basınç nedeniyle bile diskin omurgada kaymasına neden olabilir, bu da güçlü bir hapşırma ile artar. vücut basıncına ve iç organlara ve hatta bayılmaya zarar verir. Bu nedenle hapşırmayı korumak veya bloke etmek kesinlikle sakıncalıdır.

Hapşırma, vücudun kendi kendini korumasını korumanın bir yoludur. Selma Ulukaya “Hapşırmak kalp ve akciğerler için çok önemlidir, ve normal yollarla ciğerlerimizden dışarı pompalanamayan ölü hava hapşırılır ve hapşırmaya başladığımızda vücudun içindeki basınç, gözyaşı kanallarına, beyin damarlarına ve hatta akciğerlere zarar verir.

Aynı zamanda hapşırıklar alerjik rinit, alerjik sinüzit, burun tıkanıklığı, burun tıkanıklığı gibi durumlarda bir ilaç kullanılmalıdır , burun akıntısı, inatçı öksürük ve burun akıntısı varsa Doktorunuza başvurunuz.