Halktan Gelen Diş Ağrısını Hafifletecek Öneriler

Halktan Gelen Diş Ağrısını Hafifletecek Öneriler

1 – uzanırken bir yastık kullanın; Diş ağrısı genellikle geceleri gelir. Ve uzun bir süre sürer. Bunun nedeni yatma pozisyonundaki kan basıncı ve çene bölgesinde boğulmadır. Bir çözüm olarak, yüksek bir yastık kullanmak yardımcı olacaktır.

2 – Ağrılı bölgeye buz uygulayın; Buz aynı zamanda birçok ağrı ve ağrılı yara izlerinin yanı sıra diş ağrısı hastalıklarına yardımcı olan etkili bir çözümdür. Ağrılı parmakların bulunduğu tarafa uygulanan buz havlu veya bezle sarılmalıdır. Buzul kutupları kötü sonuç verebilir.

3 – Sıcak uygulama aynı zamanda diş ağrısı hafifletir. Sıcak su ağızda sıcak su sıkıştırılması ve durulanması ağrının hafifletilmesi için yararlı bir çözümdür.

4 – Tuzlu su veya üzüm suyu ile gargara; Kısa süreli çözümlerden biri, tuzlu su veya sirke gargarası, diş ağrısını hafifletir ve en azından bir süre dinlendirir, dişlerin uyuşmasını sağlar.

5 – Oksijenli su ile gargara; Su ile seyreltilen oksijen suları ağızda durulayarak ağız gargarası olarak kullanılabilir.

6 – Vanilya, badem, nane ve limon özü ile; Bahsedilen bitki özlerini bir pamuk yardımıyla dişinize koyabilirsiniz ve tampon yapabilirsiniz.

7 – Karanfil ve karanfil yağı ile rahatlatın; Karanfil ayrıca dişlerin yanı sıra ağız kokusunu da uyuşturarak ağrıyı dindirir. Ağrılı dişin bulunduğu bölgede 4-5 dakika kırılan karanfil kısa sürede etkili olacaktır. Dişe uygulanan bir karanfil yağı üzerine pamuk ekleyerek çok daha etkili sonuç verir.

8 – Karbonatlı çözeltiler; Karbonat miktarı ılık suya eklenir ve gargara yapılır. Başka bir kullanım, ıslak bir pamuk pedine daldırma uygulamaktır.