Google Yeni Android P

Google Yeni Android P Google, test aşamasındaki mobil işletim sistemi olan Android P’nin meraklı ismine ilişkin büyük bir sızıntı sızdırdı.

Teknoloji devi Google, adını yıllardır kullandığı Android sürümlerine eklediği ilginç isimlerle adını anlatıyor. Özellikle, Lollipop, Kitkat, Oreo ve yemek isimleri gibi Android sürümlerinin en yeni sürümleri yüzüme geliyor.

Şirketin önümüzdeki dönemde akıllı telefon üreticilerine sunmaya hazırlandığı Android P adının ne olacağını merak ediyordu. Saçma bir telefon üreticisi olan Huawei sayesinde Android P’nin uzun adının ne olacağı hakkında bir sızıntıya rastladık.

Google tarafından resmi olarak yeni Android P’nin adını alacağı resmi olarak açıklanmadı. Yılın sonbaharından önce ismin açıklanmasının mümkün olmadığı söylenir. Ancak Polonya’da, bir tüketicinin Huawei ile yazışması Android 9.0’ın ne olacağını açıkladı.

Tüketici yazımı, Huawei P9 Lite mini için Android 8.0 Oreo güncellemesinin gelip gelmeyeceğini sordu. Müşteri hizmetlerine yanıt olarak, Android 9.0 Fıstık adı altında piyasaya sürülecek.