Google ve Uber Lime Scooter’da 335 Milyon Dolara Yatırım Yaptı

Google ve Uber Lime Scooter’da 335 Milyon Dolara Yatırım Yaptı

Büyük şirketler tarafından yapılan yatırımlar gelecekteki vizyonumuzu şekillendiren en büyük etkenlerden biridir ve Uber’in Google’a yaptığı son yatırımlara bakarsak, gelecekte sokaklarda çok sayıda scooter göreceğiz.

Kireç, yakın tarihli bir açıklamada, Google’dan 335 milyon dolar aldığını açıkladı. Elektrikli scooter üreten ve kiralayan bir firma olan Lime, Uber’in yatırım ortaklarından biri olduğunu söyledi. Şimdi kullanıcılar Uber aracılığıyla Kireç scooter kiralamak mümkün olacak. Böyle bir hizmet ülkemizde henüz mevcut değildir, ancak yapılan yatırımlarla, uygulamanın tüm dünyaya yayılması beklenmektedir.

Google ve Uber Lime Scooter’da 335 Milyon Dolara Yatırım Yaptı

Uber yetkilileri bu yeni yatırımı ‘her alanda etkili olmak için hedeflerin gerçekleştirilmesi’ olarak yorumluyor. Kireç scooterları son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaygın olarak kullanılmaktadır ve Uber daha hızlı, daha sağlıklı ve daha bireysel hale geleceğini düşünmektedir.

Bununla birlikte, bu yeni alternatif ulaşım şekli, büyük yenilenme ihtiyaçları getirdi, çünkü scooter’lar belirli bir net yasa ve trafik düzenlemelerine sahip değillerdi. Ancak ABD bu konuda düzenlemeler yapmaya başladı çünkü kullanıcılar bu yeni yöntemi seviyorlar. Bir yandan, skuterlerin kaldırımları ve riskli taşkınları işgal ettiğini düşünen bazı kişiler var, ancak sorunların yakında çözülmesi muhtemeldir.