Google ve Carrefour Anlaşma Sağlandı

Google ve Carrefour Anlaşma Sağlandı

Google, Carrefour ; Google ile anlaştıktan sonra Fransa’da Carrefour ile bir süpermarket satış kanalı oluşturarak bir anlaşma yaptı. 2019’dan başlayarak, Carrefour’un ürünleri Fransa’da “Google Ana Sayfa”, “Google Asistan” ve “Google Alışveriş” gibi Google platformları üzerinden satışa sunulacak.

Fransa’da süpermarket alışverişi Google üzerinden yapılabilir. Google, Fransa’da çevrimiçi satış yapmak için Carrefour ile bir anlaşma yaptı.

Önümüzdeki yıldan itibaren Carrefour, ürünlerini ” Google Home ” ” ‘Google Asistan’ ‘ve’ ‘Google Alışveriş’ ‘gibi Google platformları üzerinden satacak.

Bu anlaşma ile birlikte Carrefour, Fransa’da Google ile iş ortaklığı yapan ilk perakendeci oldu.

Carrefour, dijital dönüşümü hızlandırmaya ve 2022 planlarına yönelik çok kanallı yaklaşımı uygulamaya hazır olduğunu söyledi.

Carrefour, dijital dönüşüm stratejileri altında yeni bir tüketici deneyimi yaratmak için Paris’te bir Ar-Ge laboratuvarı açacak. Mühendisler, “Google Cloud AI” uzmanlarıyla birlikte çalışacak. Google’ın “G Suite” verimliliği ve iş birliği çözümleri ile 160’tan fazla Carrefour çalışanını hayata geçirmesi bekleniyor.