Google Maps İçin Yeni Özellik

Google Maps İçin Yeni Özellik , Google Haritalar, bulunduğunuz yerin yanı sıra, olası endişelerden kaçınmak için bu bilgileri paylaşmayı planlamaktadır.

Google Haritalar üzerinden konum paylaşımı uzun süredir devam eden bir özelliktir ve akıllı telefonlarına yüklenen Haritalar uygulamasıyla insanlar arasında konumun paylaşılmasını kolay ve pratik hale getirir. Ve şimdi, Google konum paylaşım özelliği için rasyonel bir yenilik getiriyor.

Bundan sonra, konumunuzu Google Haritalar üzerinden paylaştığınızda, uygulama kalan ücreti diğer tarafa da ters yönde gönderir. Bu özel şartname, Android Polis tarafından uygulamada yılın başında keşfedildi ve Google Haritalar’ın Beta sürümüydi. Artık bu özellik tüm kullanıcılar için açık.

Ayrıca, bulunduğunuz süre içinde pilinizin neredeyse boş olduğu bilgisini paylaşabilirsiniz ve cevapsız bir çağrı olması durumunda akrabalarınızla ilgili endişelerinizin biraz ilerisinde olabilir; Bu yöndeki yeni özelliğin rasyonel olduğu söylenebilir.

Aynı zamanda, telefon bataryanız doluysa, akrabalarınız güvende olduğundan emin olduklarından emin olabilirler, çünkü bu özellik hayat kurtarıcı olabilir. Bu küçük değişim bu nedenle güvenlik için büyük bir potansiyel. Bu nedenle, kullanıcıların bilmedikleri veya tehlikeli olduklarını düşündükleri yerlere gitmeleri gerektiğinde bu özelliği kullanmasını öneririz.

Bunun nasıl çalıştığını görmek isterseniz, Google Haritalar uygulamasını açın, uygulamalar menüsünden Konum Paylaşımı’na dokunun ve konumunuzu paylaşmak istediğiniz kişileri seçin.