Google Kripto Paraya Yasak Koydu

Google Kripto Paraya Yasak Koydu. dünya devi kripto paraya son noktayı koydu

Google, Play Store geliştirici politikalarını yükselterek çeşitli kategorilerdeki uygulama engellemelerini getirdi. Yeni düzenlemeye göre, kripto para madenciliği ile ilgili başvurulara izin verilmeyecektir. Ayrıca, çocuklar için yetişkinlere yönelik ürünler sunan can sıkıcı ve şiddetli materyallere sahip uygulamalar kesinlikle mağazada olmayacaktır.

Sakat bir para madenciliği engelini geçtiğimiz ay Apple’dan geldi. Teknoloji devi, uygulamaların arka planda kripto para üretmek için App Store‘da geliştirilmesini yasakladı. Google aynı stratejiyi benimsedi ve Play Store’da kripto para madenciliği yapan uygulamalara artık izin vermeyeceğini duyurdu. Ancak, kripto parası için yardımcı uygulamalara başvurmadığı sürece izin verilecektir.

Çocuklar için kripto para madenciliği ve ürpertici içerik sunmanın yanı sıra, Google Play’de patlayıcı, ateşli silah ve mühimmat satan uygulamaların da lisansı olmayacak. Ayrıca, kalitesiz, dokunulmamış, taklit edilmiş diğer uygulamalar ve yalnızca reklam sunmak için geliştirilmiş olan ve orijinal bir şey eklemeyen uygulamalar da mağazadan silinecektir.