Google Glass yapay zeka ile Birleşti

Plataine, Google Glass için yeni bir uygulama başlattı. Artık üretimde çalışan işçiler işlerini kolaylıkla halledebilecekler.Google Glass havadan çıkmış olsa da, gerçekten çevrilmemiş.

Google Glass yapay zeka ile Bitleşti ,İsrailli yazılım şirketi Plataine, Google Glass için yeni bir uygulama başlattı. Yeni geliştirilen uygulama, üretimde çalışan işçiler için konuşma dilini tespit edebilir ve kullanıcıya sesli olarak cevap verebilir. Evet, işçileri yanlış okumadınız.

Yerleşim uygulaması ile ürün daha işlevsel ve kullanımı daha kolay hale gelecektir. General Electric, Boeing ve Airbus gibi müşterileri ile çalışan plataine, uygulamaya görsel tanıma yeteneği de eklemek istediğini söyledi.

Uygulama, Google’ın San Francisco’daki bulut bilgi işlem konferansında yayınlandı. Google, kurumsal müşterileri Amazon veya Microsoft ürünlerinden çekmek istiyor ve ürünlerini bu tür teknolojilerle kullanmaya davet ediyor.

Google daha önce akıllı gözlüklerini piyasadan kişisel kullanım için piyasaya verdiği yanıtlardan geri çekmişti. Geçtiğimiz yıl boyunca, ürünün sadece kurumsal müşterilere satılması teklif edildi.

Uygulama, bir işçinin acil müdahalesini gerektiren üretim sorunlarının zamanlamasını ve cihazın ekranındaki sorunları çözmek için gerekli bilgileri gösterir. İşçiler ayrıca yardım almak için Plataine’in uygulamasını kullanabilirler.

Karni, bir işçinin depoya girdiğini ve “Malzemeyi seçmeme yardım et” diyerek, uygulayıcıya görsel ve işitsel olarak hangi materyallerin ihtiyaç duyulduğunu ve nerede bulunacağını söyledi. Tüm bu operasyonlar sırasında, işçinin tüm hareketleri patronlar tarafından takip edilebilir.

İlk başta belirtmiş olduğumuz gibi: ürün sadece işçiler için kullanılabilir.