Google Asistan ile Akıllı Eviniz Olsun

Google’ın akıllı ev sistemleri her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Şimdilik, bazı kullanıcılara sunulan görsel komutlar akıllı ev deneyimini bir sonraki seviyeye taşıyabiliyor.

Artık Google Asistan’da dokunmaya duyarlı bazı kontroller kullanmak için harici bir akıllı telefona ihtiyaç duyulmuyor. Droid Life gibi internet sitelerinde kullanıcılar tarafından paylaşılan bilgilere göre, Google mobil cihazlar için görsel akıllı ev kontrolleri kullanıyor.
Bazı akıllı ev kontrolleri ince ayar gerektirebilir. Google’ın bu özelliği ile evinizin sıcaklığını ve akıllı telefonunuzdaki lambalarınızın parlaklığını ayrıntılı olarak ayarlayabilirsiniz. Ancak, bu güncelleme tüm kullanıcılar için henüz mevcut değildir. Bu özellik, akıllı ev sistemleri için çok önemli bir yenilik olan sınırlı bir kullanıcı nüfusuyla deneme aşamasındadır.

Akıllı evinizi kurabilmeniz, telefonun yerine telefonunuzda istediğiniz gibi kontrol edilmesini sağlamak nispeten kolay olabilir. Akıllı ev projelerinin öncülerinden biri olan Google, her geçen gün becerilerini geliştiriyor.