General Mobile, Temmuz ayında Ukrayna’daki ihracat ağına eklendi

General Mobile, Temmuz ayında Ukrayna’daki ihracat ağına eklendi

General Mobile, Ukrayna’yı da ihracat ağına temmuz ayında ekledi. General Mobile, global bir pazar olduğu ve potansiyel pazarlarda büyüdüğü 33 küresel pazarda yatırım yapmaya devam ediyor.

Bu strateji doğrultusunda, Orta Doğu, Afrika ve Doğu Avrupa, bu yıl 2018 yılına kadar 45 ülkeye girmeyi hedefleyen General Mobile‘ın hedef pazarları arasında yer alıyor.

Bu bağlamda General Mobile, Ukrayna’ya büyük Avrupa pazarlarından en son teknoloji ürünleri ile girdi. Cep Telefonları Genel Müdürü Sebahattin Yaman, “Son teknoloji ürünlerimizi uluslararası düzeyde tüketicilere uygun fiyatlarla sunmak için Google ile stratejik bir ortaklık geliştirdik.” Dedi. Bu anlamda, Ukrayna Doğu Avrupa’daki önemli pazarların başında yer almaktadır.

Avrupa’da faaliyet gösterdiğimiz ülkeler arasında Ukrayna‘yı dahil ettik ve Ukrayna’daki tüm Lifecell satış noktalarında müşterilerimizi karşılamak için Ukrayna’daki en büyük GSM operatörü Lifecell ile ilk iş ortağı olacağız.

Büyüyen bir marka olarak General Mobile‘a atıfta bulunan Sebahattin Yaman, “Ukrayna ile uluslararası alanda 33 ülkede faaliyet göstermeye başladık, amacımız 2018 yılına kadar 45 ülkede faaliyet göstermektir.

Önemli bir parça olarak marka olarak ihraç etmek. Büyüme stratejimizin% 10’u ihracat gelirlerinden geliyor.

Türk pazarının yanı sıra uluslararası pazarlarda agresif büyüme stratejimizin yanı sıra birçok ülkede dünyadaki ürünlerimizi tüketicilere tanıtmak ve Türkiye’nin ihracatı için katma değer sağlamak istiyoruz ”dedi.