Gece Yatmadan Telefonunu Şarjda Bırakanlar Dikkat

Gece Yatmadan Telefonunu Şarjda Bırakanlar Dikkat
Dünyadaki önemli sayıda akıllı telefon kullanıcısı, gece yatmadan önce telefonlarını serbest bırakmayı tercih ediyor. Bu durum tehlikeli midir? ve cevap

Hemen hemen tüm akıllı telefonlarda ortak bir şeyleri sevmiyorlar: Onları her 24 saatte bir şarj etmeliyiz, çünkü genellikle benim için kolay.

ELEKTRİK TÜKETİMİ NEDİR?

Bizim zip telefonumuzu zamanımızın kadar hasta bırakmak gerçekten iyi bir fikir mi? Bu davranış, cihazımızın piline kalıcı olarak zarar veriyor mu? Ayrıca ek olarak ne kadar elektrik tüketiyoruz?

İyi haber, son yıllarda, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) gibi kuruluşların telefonun şarj adaptörlerinin verimliliğinde önemli gelişmeler olmuştur. IEA “bir watt” inisiyatifi, çoğu elektronik cihazın enerji tüketimini 2013’ten 1 watt’a ve daha sonra yarım watt’a düşürdü. Bu nedenle, bağdaştırıcınız bağlı olsa bile, herhangi bir aygıta bağlanmadıysanız, güç tüketimi çok düşüktür.

Bu, tabii ki, son birkaç yılda ortaya çıkan bir telefon ve bir adaptör kullanıyorsanız doğrudur. Bununla birlikte, araştırmaya göre, yarım watt, tüm yıl boyunca bir spa küvetinde harcadığınız enerjiye eşdeğerdir. Bu yüzden, güç adaptörden almayı veya gücü prizden çekmeyi denemelidir, ancak enerji tüketimi çok düşük olduğu için, kafanın içine fazla doldurmayın.

Ancak, araştırmalar, evinizdeki tüm “yedekleme” cihazlarını düşürürseniz, yıllık tasarruflarınızın 100 $ ‘ı aşabileceğini göstermektedir.

Hemen hemen tüm modern akıllı telefonlar lityum iyon piller kullanır. Bu piller, aşırı yüklendiğinde veya tamamen tükendiğinde dengesiz ve tehlikeli hale gelebilir. Ancak, piller ve modern adaptörler bu durumu engelleyecek mekanizmalarla donatılmıştır. Yani, şarj seviyesi yüzde 100’e ulaştığında, klipteki akış kapatılır.

Bu durumda, telefonunuz, yüzde 100 şarj seviyesine ulaştıktan sonra gece boyunca kısa aralıklarla şarj edilir. Bu nedenle klipsin zarar görmemesi için telefonla birlikte verilen adaptörün kullanılması yararlı olur.

sürekli olarak enerji tüketiminde% 100 tutmak, akü biraz daha hızlı boşalabilir. Lityum iyon pillerin hafif bir farklılık olmasına rağmen tam olarak şarj edilmemesini tercih ettiğini unutmayın.

Gelecekteki akıllı paketler Yakın gelecekte şarj süresi birkaç dakikaya indirilecektir. Bu durumda, gece yarısı şarj görevi karıştırılacaktır. Kabloyu çıkardıktan ve adaptörün bağlantısını kestikten sonra pilin pilinizin enerji ve enerji tüketimi üzerinde olumlu bir etkisi olsa da, bu sorunlar kısa sürede çözülecektir.

Şarj süresini, oluşana kadar çevre adına daha az enerji tüketecek şekilde değiştirmeyi deneyebilirsiniz.