Game of Thrones

Game of Thrones’un 8

Heyecanla beklenen Hepimizin geçen sezon Game of Thrones’u dört gözle bekliyoruz. 2019 yılında vizyona girecek olan serinin 8. sezonu ile ilgili ilk bilgiler de yavaş yavaş gelişmeye başladı.
Not: Haberlerde dizi hakkında spoiler olabilir, metni okumadan önce size hatırlatmak istedik.

Game of Thrones’ın 7. sezonu hepimizi merak eden bir düzine olayla doluydu. Tüm karakterler beklenmedik adımlar attı ve hepimizi şaşkınlığa çevirdi. En şaşırtıcı karakter Jamie Lannister’dı. Onu Cersei’ye çeviren Jamie, aklına gelen tek aşktı ve aslında bir tür “dünya” yı kurtaracağını söyleyebilirdi.

Cersei, Jon Snow ve Daenerys Targaryen’e, onlara yardım edeceğini söylediğinde ve daha sonra Jamie ile bu konuşmaları paylaştığını söyledikten sonra, Jamie yalan söyledi. Geçtiğimiz günlerde aktörle yaptığı bir sohbette, ‘bir çocuğu aşağı atmak zorunda kalan bir kadının önünde küçük bir çocuk alması’ istenmişti ve oyuncu oldukça duyarlı bir şekilde karşılık verdi;

“Sanırım hepsi birbirleriyle bağlantılı. Cersei, Bran’la“ aşk için yapıyorum ”diyerek bastırdığı aynı nedenden ötürü … Çünkü Jaime Cersei, Kuzey’i korumazlarsa öleceklerini söylüyor çünkü bu yüzden bir gelecekleri olmayacak. ne kendileri, ne çocukları ne de başka insanlar için değil, Kuzey’e gitmemeye karar verir. ”

Diğer soru ise Nikolaj Coster-Waldau’nun ‘Çalışmak için en kolay olan oyuncu şu an’ olduğunu söyledi. Coster-Waldau’nun bu soruya cevabı, 8. sezonda küçük bir ipucu verir. “Liam Cunningham’la (Davos Seaworth) çalışmaktan keyif aldım. Birlikte sahne alıyoruz ve iyi geçiniyoruz. Daha derine gitmeyeceğim çünkü spoiler verdim” diyor aktör, Davos Seaworth ile birlikte 8 ve Jamie Lannister’in mesajını birlikte bolca göreceğimizi bildirdik.

Jamie ve Davos aslında bir kez Ejderha Plotu sahnesinde Cersei ile yüz yüze gelmişlerdi, ama bu sahne ikilininki için kısaydı ve iletişim kurmuyorlardı. Zaten bütün karakterlerin yollarının kesileceğini tahmin ediyoruz, ama Jamie ve Davos bu beklentilerden biri değil.