Galaxy S10 kamera özellikleri

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S10′un 2019’un ilk çeyreğinde piyasaya sunulması bekleniyor. Konuyla ilgili tüm detaylar burada.
Samsung, 2019’da piyasaya sürülecek olan yeni amiral gemisi modeli ile birçok devrimsel yeniliği hayata geçirmeyi planlıyor. Şimdiye kadar sızdırılan bilgilere dayanarak, Samsung Galaxy S10’un üç ana kamera, altı parmak izi okuyucusu ve bir çift ön kamera kullanacağını biliyoruz.

Hatırlanacağı üzere sektördeki ilk 3 kameralı telefon Huawei’den geldi. Çinli üretici P20 Pro, üç ana kamera modülünü modelledi. Samsung’un bu ilk deneyimi Galaxy A7 2018 idi. Ama sadece aperatiflerdi. Ana hamle 2019’un ilk çeyreğinde sunulacak olan Galaxy S10 ile birlikte olacak.

Bir önceki gün sızan bilgilere göre, S10‘un ana kamerası, yani standart kamera alınacak 12MP olacak. Çift diyaframlı F / 1.5 ve f / 2.4, bu kamera 13MP tele kamera ile desteklenecek. Hatırlanacağı üzere S9 + ‘da kullanılan tele kamera 12 MP’dir.

Burada en büyük farkı yapan, ultra geniş açılı kamera. Galaxy S10’daki 3. kamera 123 derecelik bir görüntüye sahip olacak. Bu, telefonda en yüksek çözünürlüğe sahip ultra geniş açılı kamera olabilir.

Samsung S10 serisinin yeni bir tasarım hattına girip girmeyeceği henüz belli değil.