Facebook Uyarısı Yapıldı

Facebook Uyarısı

Facebook Uyarısı maviay Derneği Başkanı Hasan Bayraktar, ailelere bir facebook uyarısı yaptı. Ailelere konuşan Bayraktar, ” Çocuklarınız facebook şifrelerini öğrenmeli, hesapları kontrol edilmeli.
Sosyal medya bağımlılığı günümüzde yaygınlaşırken, Maviay Derneği Başkanı Hasan Bayraktar sosyal medya konusuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Gelişmekte olan teknolojiyle sanal alanda çok fazla çocuğu cezbeden Bayraktar, “Çocuklarınız sanal alanda yanlış yola sokulabilir, sakıncalı yerlere yanlışlıkla gidebilir, kendilerine zarar verebilecek insanlarla tanışabilir” dedi. .

Ebeveynler, çocuklarının güvenliğini sağlamak için bu riskleri çocukların sosyal medya hesaplarının şifreleriyle alarak hesaplarını sürekli denetlemelidir.

Bayraktar, İstanbul’da aktif olan Maviay Derneği’nin sigara, alkol, uyuşturucu, obezite ve teknoloji bağımlılığı ile mücadele ilkesi olduğuna dikkat çeken Bayraktar, son günlerde artan sosyal medya bağımlılığının çocuklarda zararlı olabileceğini belirtti.

Son yıllarda sosyal medya kullanım çağının kademeli olarak düştüğünü belirten Bayraktar, ailelerin bu konuda bilinçli davranmaları gerektiğini söyledi.

Bayraktar, çocuklarda özellikle facebook tüketiminin sürdüğünü söyleyerek, “Çocuklar, sosyal medya hesaplarında tanıştıkları kişilerden muzdarip olabilir” dedi. Bu bağlamda ebeveynler bilinçli olmalı ve çocuklarının bilincinde olmalıdır.

Çocuklarınızın sosyal medyada kim olduklarını ve kim olduğunuzu kesinlikle takip etmelisiniz. Sosyal medyadan yararlanmalısınız, ancak bu proseste sosyal medya yoluyla zarar verilmemelidir. ”