Facebook Sahte Hesapları Kaldırdı

Facebook Sahte Hesapları Kaldırdı Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, sitelerinde sahte olan bazı hesapların tespit edildiğini ve kaldırdığını duyurdu.

“Biz insanları ve kimlik ve ne yaptıkları hakkında başkalarına yanıltmaya hesap ağları oluşturmak için kurumları istemiyoruz çünkü Facebook’ta böyle bir davranış izin vermez,” Şirket hesaplarının 32 sayfaları ile Facebook ve Instagram sayfasında yaptığı açıklamada ve “koordineli dolandırıcılık” ifadelerini gösteren hesaplar. “ifadeler dahil edildi.

Facebook’un söz konusu hesaplara ilişkin soruşturmasının henüz başlangıçta olduğu bir açıklamada, hesap ve belgeleri kuran kişilerin önümüzdeki hafta Washington’da protesto gösterileri düzenledikleri belirtiliyor.

Nathaniel gleicher, Facebook Siber Güvenlik Politikaları başkanı Gleicher, sayfalardan en az birinin 290.000 takipçiye sahip olduğunu bildirdiğinde, hesaplamalarda 9.500’den fazla hisse yapıldığını söyledi.

Ayrıca Gleicher, Facebook ve Instagram’da bu hesaplardan yaklaşık 11.000 dolar değerinde 150’den fazla reklam yayınlandığını belirtti.

Gleicher, 4.700 kullanıcının katılmayı planladığını ve 1.400 kullanıcının katılacağını belirterek, Mayıs 2017’den bu yana sayfaların yaklaşık 30 etkinlik oluşturduğunu belirtti.

2016 yılında ABD başkanlık seçimlerinden önce şirket, sahte hesaplar ve Facebook’taki haberler nedeniyle siber güvenlik önlemlerini aldığını açıkladı.

“Rusya seçimlerinin veya sahte haber müdahale olsaydı Açıkçası, biz 2016 yılında bazı sorunlar yeterince olmazdı,” Facebook kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, Mayıs ayında CNN kanalına verdiği röportajda söyledi. .