Facebook Gruplarında Aylık Abonelik Dönemi Başladı

Facebook Gruplarında Aylık Abonelik Dönemi Başladı

Facebook’ta çok fazla zaman geçiren gruplara çok yakında ödeme yapmanız gerekebilir. Özellikle yeni test etmeye başlayan grup yöneticileri 150 TL’ye kadar üyelik ücreti alabilirler.

Sosyal medya devi Facebook yeni bir özelliği test ettiğini açıkladı. Artık grup yöneticileri sırasıyla 3.99 ve 29.99 dolarlık bir üyelik ücreti alabilecekler. Belirli bir grubun içeriğinden yararlanmak isteyenler, bunun için aylık bir ücret ödemek zorunda kalacaklar ve Facebook bu ücretten gelir elde edecek.

Abonelik sistemi, test sürecinde ebeveynlik, yemek pişirme ve ev temizliği ile ilgili grupları içerir. Facebook’un açıklamasına göre, zamanlarının çoğunu yeni gruplarla birlikte geçiren yöneticiler, aynı zamanda bu işten gelir elde edebilecekler. Böylece daha kaliteli içerik üretilecek ve paylaşılacak.

Şimdilik, bu özellik hala deneme aşamasındadır, bu nedenle kullanıcılar herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Belirli bir gruptaki test aşaması başarılı olursa ve finansal olarak bir fark yaratırsa, sürekli olarak geçirdiğiniz Facebook gruplarında takılmaya devam etmek için 150 dolara yakın ödeme yapmanız gerekebilir.

Facebook ücretlimi oluyor  herkesin yakından merak ettiği Türkiye en çok kullanılan sosyal medya kralı ücretlimi oluyor ?

Sosyal medya devi Facebook ücretli üyelik sistemini gruplar halinde test etmeye başladı.
Facebook gruplar için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Facebook grupları daha sonra aylık ücret karşılığında üyelik sunacak. Şu anda sadece birkaç grubun kullanabileceği sistem, üyeliğe dayalı bir grup oluşturmanıza ve grup üyelerinden aylık ücret talep etmenize izin verir.

Ücretli bir grupta kalmak için kullanıcılar ayda 4,99 dolara, 14,99 dolara, hatta ayda 29.99 dolara kadar ücret ödemek zorunda kalabilirler.

Mobilde, Facebook’un test edilen özellik için ödenen ücretler için henüz bir kesinti yapmıyor. Ancak Apple ve Google, uygulama mağazalarında kural olarak küçük bir kesinti yapıyorlar.