Facebook Çöpçatanlık Uygulaması

Facebook Çöpçatanlık Uygulaması çok yakında facebook uygulamasında Geliştiricilerin konferansı F8’de eşleştirme pratiğini duyurduktan iki ay sonra test sürecini başlattıktan sonra Facebook şimdi çalışanlarını yeni dahil etti.

Kaynak koduna önce ve sonra bakılarak yeni Facebook özelliklerini keşfeden Manchun Wong, kibrit yapımı pratiği hakkında görüntü ve bilgi paylaştı.

Facebook Çöpçatanlık Uygulaması

Buna göre, Facebook, çalışanlardan toplantı profilleri için sahte bilgiler girmelerini istedi. Uygulama, herhangi biri açılmadan önce bu verileri siler. Bir ekran göstergesindeki açıklamalara göre,
Facebook çalışanları bu sınava gönüllü olarak katılabilir ve iş veya Facebook kariyerlerinde herhangi bir etkisi olmayacaktır. Ayrıca, şirketin anti-taciz politikası da uygulamada geçerli olacaktır.

Diğer ekran görüntülerine göre, uygulama cinsiyet, konum ve cinsiyetle ilgilenip ilgilenmediğini sorarak haritalandırılıyor. Wong, kendi bilgisini yargılamada girebileceğini belirtti, ancak bir Facebook çalışanı olmadığı için bir profil oluşturamadı.