Et Yiyen Organizmanın İnsan Vücuduna Etkileri Nedir

Et Yiyen Organizmanın İnsan Vücuduna Etkileri Nedir ? Her fırsatta kendimizi denize sürüklediğimiz bir sezondayız, ama bu sular düşündüğünüz kadar masum değildir. Size, dünyanın farklı bölgelerinden yapılan resmi uyarıları değil, Jaws’ın bir resmini anlatıyoruz.
Et yiyen bakteri türleri, insan vücudunun hassas yapısı ile kolayca etkileşebilir. Sonuç olarak, bu bakterilerin etkilenen bölgelerdeki semptomları göz ardı edilir ve tedavi edilmezse ciddi yaralanmalara neden olurlar.

Bu bakteri türleri, özellikle ABD’nin Florida eyaletlerini tehdit eden türler, dünyanın farklı yerlerinde okyanuslarda ve denizlerde akıntılarla dolaşabilirler. ABD ve Türkiye yoğunluğu açısından aynı şekilde düşünmeyi düşünürsek, bu tür uyarıları dikkate almamız gerekir. Soğuğa girdiğimiz denizler, sağlığımız açısından büyük önem taşıyor ve ne yapacağımızı bilmek için zamanında önlem almamız gerektiğini biliyoruz.

Florida Sağlık Bakanlığı, “mikroskobik” deniz bakterilerinin yakın zamanda kumsallara akın eden insanlar üzerindeki etkisi konusunda uyardı. Bölgedeki bakteri yoğunluğu nedeniyle cankurtaran personeline mor bayraklar bile dağıtıldı.

Et yiyen bakterilerin adı da bu şekilde vahşi etkilerinden dolayı anılmaktadır. Ayrıca insanlar arasında “bakteri” ifadesinde bir yanlışlık var. Çünkü denizanası türleri görülemeyecek kadar küçüktür. Bu denizanası türlerinin görünmez olmasının nedeni hala büyük ölçüde küçük bir larvadır. Büyük ölçüde büyük ölçüde Florida kıyılarında bulunan bu larvalar, denizlerimize yetişkinler olarak geldiklerinden biraz daha şanslıdırlar.

Yine de, çok fazla yüzmeyi seviyorsanız, bu küçük organizmalar ve benzerleri hakkında bazı temel bilgilere sahip olmak iyi bir fikirdir. İlk olarak, temas ettikleri alanlar döküntüler halini alır ve biri bölgenin kaşınıyormuş gibi hisseder. Tek bir organizma, insan vücuduna en az 100 farklı bölgeden nüfuz edecek kadar yeteneklidir. Kaşıntının durumu genellikle 1 hafta içinde başlar, ancak kişide farklı belirtiler gelişmeye başlar.

Bulantı, kusma, ishal, baş ağrısı, uyku güçlüğü, anlamsız kas spazmları ile devam etme süreci insanları çok rahatsız eder. Bazı durumlarda problemle ilgili uzman bir doktora danışmak ve ciddi tedavileri görmek gereklidir.

Denize girip çıktıktan sonra, hijyen unsurlarına dikkat etmeli ve organizmaların etkilerini gidermelisiniz.