En Çok Tercih Edilen 10 Akıllı Telefon Modelleri

En Çok Tercih Edilen 10 Akıllı Telefon Modelleri

GSMArena üzerinden, en iyi 10 akıllı telefon, kullanıcılara göre kaydırılarak haftalık olarak sıralandı. Çok sayıda telefon aşağı ya da listeye kadar sektiriyor.
Bu ay, akıllı telefon pazarında çok yoğun bir hafta geçiriyoruz. Bu hafta Xiaomi’nin Note 5 Pro’yu geri çekti, bunu geçen hafta akıllı telefonlarda bir lider olan Oppo Find X izledi. Yine de, Samsung ve Xiaomi telefonlarının akıllı telefonların listesine hakim olduğunu söyleyebiliriz.

En Çok Tercih Edilen 10 Akıllı Telefon Modelleri (2)

Geçen hafta en iyi akıllı telefonlar listesinde üçüncü sırada yer alan Xiaomi Redmi 6 Pro, bu hafta Samsung Galaxy J6 için dördüncü sıraya düştü. Listeye genel anlamda baktığımızda, Samsung telefonlarının ağırlıklı olarak 5 ile 7 arasında olduğunu görüyoruz.

En Çok Tercih Edilen 10 Akıllı Telefon Modelleri (2)

Hindistan’da Redmi 5 Plus olarak da bilinen Redmi 5’in standart versiyonu iki yere düşüyor ve Galaxy J7 Prime’a yakın duruyor. Oppo’nun akıllı telefonu Oppo F7, oldukça düşük bir konumda kendini buldu. Samsung, listenin son bölümünde okuyucuları şaşırtacak bir düşüşle Galaxy S8’e sahip. Ancak, en iyi 10 akıllı telefon listesinde 5 adet Samsung cep telefonu olduğunu hatırladığımızda, bunun büyük bir sorun olduğunu söyleyemeyiz.