Emniyetten Ailelere Sosyal Medya Uyarısı

Emniyetten Ailelere Sosyal Medya Uyarısı ; ( Facebook , Twitter , Instagram , Badoo , MySpace , Flixter , Flickr , Foursquare , StumbleUpon , DeviantArt , Tumblr , PhotoBucket , Mylife , Netlog , Pinterest sosyal medya sitelerine Dikkat edilmesi gerekiyor.

Güvenlik Genel Müdürlüğü, anne ve babaları hayatını kaybeden çocukların sayısında artış konusunda uyardı. Güvenlik Genel Müdürlüğü, çocuklarını sosyal medya hesaplarında “Anne ve Bablar Dikkat” başlığı altında korumak amacıyla ailelerin ihtiyaçlarına dikkat çekti.

Ailelere, bilmedikleri çocuklarla fiziksel temas kurmaları, bilmedikleri insanlardan uzak durmaları ve birileri tarafından bedenine dokundukları zaman nasıl tepki vermeleri gerektiği bildirilmiştir. bilmemek. “Çocuğunuzun adını her yere yazmayın.

Çocuğunuzun fotoğraflarını sosyal medyadaki isimle paylaşmayın. Lütfen telefon numaranızı ve acil durum suç bildirim hatlarınızı (155-156-112) ezberleyin. Çocuğunuza, bilmediği araçlardan uzak durmasını ve aracın ortaya çıkabilecek tehlikelere karşı gittiği yöne doğru ilerlemesini öğretin. Çocuğunuz kaybolduğunda güvenlik güçlerinizi yardım isteyin. Çocuğunuza, “Ailemin adı nedir, aile güvencesi nedir?” Demesini isteyin. Acil durum karşısında bir gizli kodla karşılaşarak. Çocuğunuzun GPS ve çeşitli mobil konum uygulamalarının yardımıyla nerede olduğunu öğrenin ve şarjın ne kadar sürdüğünü takip edin. Ona “Onu tanımıyorum!” Diye bağırmasını öğret. Kendini tehlikede hissettiğinde. Ona bilmediği insanlara binmemesi gerektiğini söyle