E-ticaret Sitelerine Güven Damgası

E-ticaret Sitelerine Güven Damgası nedir ?

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), E-TEC web sitelerine ‘damga damgası’ verilecek. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mehmet Büyüksimitci, “Gümrük ve Marka Bakanlığı, e-test sitelerine güven damgaları verme konusunda bir beyanname yayınladı. Önümüzdeki günlerde,” güvenilir damga “vermeye başlayacağız. Bakanlığımızdan almış olduğumuz yetkililerle TOBB’a.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Büyüksimitçi, internetten alışveriş yapanların kredi kartları ve siteleri konusunda güvensiz olduğunu söyledi. Büyüksimitçi, e-eğitim siteleri, “güven damgası” verilecek, “inanç eksikliğinin başlangıcında en önemli problemler geliyor. Bu, Gümrük Bakanlığı ile gerçekleştirdiğimiz çalışmaların son bildirisi olarak yayınlandı. Ticaret e-ticaret sitelerine güven veren damgalar alanında ticaret yapıyoruz. Önümüzdeki günlerde, Bakanlığımızdan 1 aylık Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne kadar alacağımız emir doğrultusunda damgalamaya başlayacağız ”dedi. .

GÜVEN problemleri DAHİLDİ” dediği “dünyaya e-ticaret sektörü ile damgasını vurduğu” damgasıyla dünyaya ve Türkiye’ye çok daha hızlı büyüyecek Büyüksimitç, “çünkü TÜİK verilerine göre, gizlilik ve güvenlik kaygıları nedeniyle 45 Tüketicilerin internet üzerinden alışveriş yaptıklarını belirten Bakan, “Elektronik Ticarette Güven Damgası Tebliği”, 6 Haziran 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Dünyanın internette alışveriş yapmanın yarısı 3’te 3’tür. Gerçekten de, dünya toplam ticaretinin yüzde 8-9’luk oranı Türkiye’de yüzde 3,5 iken, neden daha az alışveriş yapıyor, Özellikle, özellikle kredi kartlarının bir güven sorunu olduğu tespit edildi “dedi.

KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Büyüksimitci, “1 AY. Gününe dayanan başvurulara dayanarak” alınacağını açıkladı. Ürünleri bir portal hizmeti olarak satmayan tüm e-ticaret siteleri, TOBB’a başvurabilir ve güvenin damgasını alabilir. Orijinallik tanımlamak için güven damgası tıklandığında ilgili siteye bağlanacaktır. ‘Güvenli’ ifadesini gördükten sonra, bunu gönül rahatlığıyla kullanacaktır. Doğuşun damgasını alabileceğiniz belirli şartlar var. Özellikle ciddi güvenilirlik testleri vardır. Özellikle dışarıdan gelen hacker saldırılarına karşı, bu siteler emin olduklarını ve bu önlemleri aldıklarını belgelediklerini kanıtlamak zorundadır.

Bu anlamda internet sitelerinde güvenle bir alışverişle alışveriş yapılabilir. Bu sayede internet üzerinden üst katlarda alışveriş yapmanın iyileştirilmesi planlanıyor. Uygulamalar yakında alınacak. Bundan sonra verilecek. Dolayısıyla, uygulamaların önümüzdeki 1 ay içinde alınacağını düşünüyorum. E-ticaretin hızlanması sadece iç pazar ve ekonomiyi canlandırmaz, aynı zamanda yurtdışı satışlarını da kolaylaştırır. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın geçen yıl ciddi düzenlemeler yaptığını biliyorsunuz. E-ticaretteki en önemli şey müşteriye koşulsuz memnuniyet desteği vermektir.

Bu anlamda, iade edilen ürünlerin varlığı hakkında bir soru vardı. İlgili gümrüklerde gerekli düzenlemeler yapıldı. E-ticaret yoluyla yapılan satışlarda, müşteri memnun değilse, bu tür şeylerin yeniden ithalatını kolaylaştırmak işi yapılır. Yani şimdi hem e-ticaret hem de intramural ticaretin dış ticaretimizi aynı zamanda geliştireceğini düşünüyorum.

GÜNEY DAMGASI NEDİR? Gümrük ve Marka,” Elektronik Ticarette Güven Damgası Tebliği “Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiş, e-ticarette ‘ödül işareti’ yeni olmasına rağmen ‘Güven damgası’ uygulamasının amacı, tüketicilerin haklarını korumak ve internet üzerinden daha güvenli bir şekilde alışveriş yapmaktır. ‘Güven işareti’, e-ticaret şirketlerine ve hizmet sağlayıcılarına verilecek bir semboldür. Kanuna uygun olarak uygulanacak asgari güvenlik ve hizmet standartları.

E-ticaret sitelerinin ana sayfalarında bulunacak olan bu sembol, kullanıcıya o sitede belirli güvenlik önlemlerinin alındığını ve bu sitenin kesin bir site olduğunu belirtmek için kullanılacaktır. Aynı zamanda, sitenin bu damgaya sahip olup olmadığını kontrol etmek de mümkün olacaktır. E-ticaret şirketlerinden bir “güven mührü” alabilmek için hizmetle ilgili olarak aşağıdakiler yapılmalıdır: “Güven damgası başvurudan en az 3 ay önce ve yılda en az bir kez test edilecektir.

Kişisel veriler ve ödeme detayları ile tüm işlemler SSL üzerinden yapılacaktır. Tasarım, e-ticarette satılan ürünlerle ilgili yönetmeliklere ve idari kararlara uyacaktır. E-ticarette, ilgili ürüne, kitle bilgisine, materyallere ve ölçüm bilgilerinin yanı sıra teknik şartnamelere, garanti ve kullanım koşullarına neler dahil edilir.

Ayrıca, ürünü kimin kullanabileceğini ve teknik destek gerektiğinde bu desteği kimin sağlayacağını da gösterecektir. Ürünlerin gerçek boyutlarını anlayabilmek için görüntülerin kullanımı, kargo ve teslimat süreleri hakkında bilgi verilecektir. Sağlanan hizmetin kime verildiği, kapsamı ve süresi hakkında bilgi verilecektir.

Şikayet ve talepleri iletmek üzere siteden alınan ürünler / ürünler hakkında bilgi almak için tüketiciye telefonla ulaşılacaktır.

NASIL UYGULANACAK ?” Bir “güven mührü” almak isteyen e-ticaret şirketlerinin sahipleri, başvurularını GDS’ye (güven damga sağlayıcıları) getirecek.GDS, bildirimde belirtilen koşulların uygunluğunu kontrol edecek. Eğer sitede eksik eşyalar tespit edilirse verilecek, 30 gün içinde başvuru yapılması olumlu ise, GDS sitesi ile ilgili sembol, ana sayfaya ve e-ticaret sitesinin içine yerleştirilecektir. sayfayı e-ticaret sitesiyle ilgili bilgilerle açacak.