E-şarj istasyonları Google Haritalar’da görülecek

Google’ın popüler harita uygulaması, Google Haritalar için çok önemli bir yeniliktir. Milyonlarca kullanıcı artık haritadaki e-şarj istasyonlarını görebilir.
Google’ın çevrimiçi haritalama hizmeti olan Google Haritalar ile internet kullanıcıları ulaşım hakkında birçok bilgiye erişebilir. Birçok otomobil kullanıcısı için hayat kurtaran bir araç olan Google Maps, elektrikli araç kullanıcılarını çok mutlu edecek bir güncelleme aldı. Google Haritalar artık elektrikli araç sahiplerinin araçlarını şarj edebileceği en yakın e-şarj istasyonunu görüntüleyebiliyor.

E-şarj istasyonları yakıt istasyonları kadar yaygın olmadığından, ülkemizde elektrikli araç kullanıcıları için araçlarını şarj edebilecek bir istasyon bulmak çok zordur. Ancak, Google Haritalar’daki yeni özellik bu sorunu büyük ölçüde ortadan kaldıracaktır.

Google Haritalar’da, en yakın e-şarj istasyonunun nerede olduğunu öğrenmek için istasyonları e-şarj istasyonu ya da EV şarj istasyonlarını arayabilirsiniz. İstasyonda hangi tip bağlantıların bulunduğunu, ayrıca yönlerin ve istasyonun ne kadar şarj edildiğini görebilirsiniz.