E-devlet yeni bir çağ Bugün başladı

E-devlet yeni bir çağ Bugün başladı ,Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, “Bugün itibarıyla, yeni hizmetle e-Devlet Kapısı’nın kullanıcıları olan işitme engelli vatandaşlar, ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetini mobil uygulamalarla alabilecekler” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bugün alınan yeni hizmet e-Devlet Kapısı’nın (www.turkiye.gov.tr) işitme engelli vatandaşların, ihtiyaç duydukları çağrı merkezi hizmetlerinin uygulanması için uygulanabileceğini söyledi. mobil uygulamalar aracılığıyla. Bakan Turhan AA muhabirine, engellilerin hayatında daha fazla yer almaları için büyük projeler imzaladıklarını ve imzaladıklarını bildirdi.

Turhan, 39 milyon kullanıcıya yaklaşan e-Devlet Kapısı’nın sunduğu hizmetlerin her geçen gün arttığına dikkat çekti. “E-devletle ilgili hizmet türü çok yaygınlaştığı ve tüm hizmetlerin kullanıma sunulduğu zaman, bilgi okuryazarlığı ya da engelli vatandaşları, çevresi olmayacaktır.” Ifadeleri kullanıldı. Turhan, tüm ulaşım alanlarındaki engelleri kaldırmaya çalıştıklarını belirterek, 2015 yılında TÜRKSAT tarafından yapılan “e-Devlette Engelsiz Proje” kapsamında işitme engelliler için uygulanan Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmetinin; Mobil uygulamalar ile hizmete girer.

Bugün hayata geçirilen yeni hizmet ile e-Devlet Portal kullanıcıları, işitme engelli vatandaşlar, mobil uygulamalar aracılığıyla gerekli çağrı merkezi hizmetlerini alabiliyorlar.

“İşitme engelli vatandaşlarımız, işaret dili veya yazı tiplerini kullanarak, Apple App Store‘dan ve Google Play Store uygulama pazarlarından Görüntülü Çağrı Merkezi Hizmeti uygulamasını indirerek, mobil cihazlar aracılığıyla operatörlerimizle kolayca iletişim kurabiliyor ve vatandaşlara soru sorma, rahat ve bilgili. ”

Turhan, hizmetle dolaylı iletişimin neden olabileceği bu tür yanlış anlamalar ve zaman kaybının ortadan kalkacağını, dolayısıyla işitme engelli vatandaşların yaşam standartlarının yükseldiğini vurguladı. Turhan, TÜRKSAT’ın, sosyal sorumluluk gereği, ulaşım ve altyapı bakanlığının vizyonu doğrultusunda engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik benzer projeleri uygulamaya devam ettiğini söyledi. Bakan Turhan, ülke için yeni hizmet ve işitme engelli vatandaşlar iyi olmayı diliyor.