Dünyanın ilk 5G Destekli Telefonu Geliyor

Dünyanın ilk 5G destekli telefonu geliyor
Henüz 5G hakkında konuşmak için çok erken olabilir. Ancak, birçok üretici dünyanın ilk 5G akıllı telefonunu üretmek için çalışmaya başladı bile. Lenovo bunlardan biri.

Kablosuz ağ teknolojileri gün geçtikçe artmaktadır. 4G teknolojisinin artık dünyada yaygın olarak kullanıldığını söylemek yanlış olmaz. Ama öyle görünüyor ki 4G yavaş yavaş adını dolduracak. Aynı şekilde, birçok üretici artık 5G geçmek için planlar yapıyor. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki operatörler 5G için gerekli alt bölümleri oluştururken, üreticiler 5G destekli akıllı telefonlar üretmeye zorlandı.

Dünyanın ilk 5G destekli akıllı telefonu ? Bilindiği gibi, Samsung, LG, Huawei ve Xiaomi gibi firmalar 5G üzerinde bazı çalışmalar var. Ancak bu konudaki en iddialı beyan Lenovo’dan geldi. Çinli üreticinin patronu Chang Chen, yaptığı açıklamada dünyanın ilk 5G telefonunu üreteceğini söyledi.

Sızan bilgilere göre, Lenovo 5G motorlu amiral gemisi modeli için Qualcomm ile iletişime geçti. Aslında, iki şirket Qualcomm’un 5G desteğiyle ilk yonga seti olan Snapdragon 855 için el sıkıştı. Yani Snapdragon 855 için, ilk revizyonun Lenovo’dan geldiğini söyleyebiliriz.

Ayrıca Çinli üreticinin, dünyanın ilk 5G destekli akıllı telefonunu 2018’in sonlarında veya en geç 2019’un başında piyasaya sürmeyi planladığını belirtmek gerekir. Tek soru, Qualcomm’un yeni nesil yonga setini yükseltemeyeceğimiz.