Dünyanın En Güçlü 25 Ülkesi Açıklandı

Dünyanın En Güçlü 25 Ülkesi Açıklandı Türkiye Kaçıncı Sırada

USNEWS ABD Haberleri dünyanın en güçlü ülkeleri listesini açıkladı. Yeni listenin düzeninde değişiklikler olsa da, ABD hala dünyanın en güçlü ülkesi gibi görünüyor. Peki bu ülkelerin hangi ülkelere baktığını incelediniz mi, Türkiye hangi listede?
Ekonomi ya da ordu tek başına bir ülkeyi daha güçlü hale getirmek için yeterli değildir. Bu yüzden ülkeleri sadece ordularına veya ekonomilerine bakarak tanımlamamızın zor olması. Ülkelere güç veren alanlar, birbirlerinden ayrı olmalarına rağmen birbirleriyle bağlantılıdır. Ekonomi iyi ise, ordunun olanakları ve eğitim koşullarının kalitesi artar. Öte yandan, ekonominin iyiliği, önceki dönemlerde verilen eğitimin kalitesine bağlı olabilir.

Her yıl ABD Haberleri tarafından listelenen, Dünyanın En Güçlü Milletlerinin listesi ülkelerin uluslararası ittifakları, demografileri ve bölgesel liderlik niteliklerine dayanmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, yine bu yıl yayınlanan son listede, ilk sırada yer alıyor. Kalan düzende bazı değişiklikler var.

ABD Haber listesi hazırlanırken, 80 farklı ülkeden 21’den fazla uzman fikir ediniyor. Bu nedenle, sonuçlar çok önemlidir. 2018’de yenilen en güçlü ülkelerin listesi

25. Mısır
24. Singapur
23. İspanya
22. Pakistan
21. Hollanda
20. Katar
19. İsveç
18. İtalya
17. İsviçre
16. Avustralya
15. Hindistan
14. Türkiye
13. İran
12. Kanada
11. Güney Kore
10. Birleşik Arap Emirlikleri
9. Suudi Arabistan
8. İsrail
7. Japonya
6. Fransa
5. İngiltere
4. Almanya
3. Çin
2. Rusya
1. ABD