BTK Şehit Yakınları, gaziler, engellilere Yeni indirim

BTK Şehit Yakınları, gaziler, engellilere Yeni indirim ; Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, elektronik iletişim hizmetlerinin avantajlarından yararlanabilmek için, engelli, gazi ve şehit akrabalarına önemli bir karar vermiştir.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), internet, sesli sohbet, yazılı mesajlaşma, televizyon aboneliği gibi elektronik haberleşme hizmetlerinden, şehit, gazi ve engellerin yakınlarına% 25 ek indirim ile yararlanabileceklerini belirtti.

BTK tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Kurum, şehit, gazi ve engelli vatandaşların yakınlarının elektronik iletişim hizmetlerinden çeşitli avantaj ve kolaylıklardan yararlanabileceği ve “Sosyal Destek için Tedbirler için Usul ve Esaslar” başlıklı bir karar almıştır.

Buna göre, engelliler, gaz ve internet, sesli sohbet, yazılı mesajlaşma, televizyon aboneliği gibi elektronik haberleşme hizmetlerinde% 25 ek indirim ile savaş ve şehitlerin dul ve yetim çocuklarından yararlanabilecektir. Bu indirim, operatörlerin sunduğu tüm tarifeler ve paketler için geçerli olacaktır.

Ayrıca görüntülü ve yazılı iletişim merkezleri sağlayarak, işitme ve konuşma engelli bireyler, işaret dilini bilen ve çağrı merkezi hizmetlerini yazılı olarak alabilen bir tercüman aracılığıyla çağrı merkezlerinden yararlanabilecektir.

Engelli abonelerin çağrı merkezine yaptıkları aramalar için öncelikli hizmet alma, operatörlerin erişilebilirliği ile franchise’lar hakkında bilgi yayınlama, abone merkezlerinde erişilebilirlik ile ilgili problemleri çözme, Akıllı telefon uygulamalarında engellilerin ihtiyaçlarını açıklar