Bilime Göre Aşk Acısından Nasıl Kurtulur

Bilime Göre Aşk Acısından Nasıl Kurtulur

Ayırımların kolay olmadığının farkındayız. Bilmediğimiz şey, dağılmayı nasıl aşacağımız.
İnsanlar ‘eski sevgilisi’ sorununun üstesinden gelmek için farklılaşma stilleri sergiledi. Louis Üniversitesi’ndeki çalışmalar, insanları hayatta tutmak ve yeni ilişkilerinden istifa etmek için uyguladıkları üç stratejiye bakıyor.

Çalışma 30 aylıkken 20-37 yaşları arasında 24 olgu ile yapıldı.

Denekler 4 gruba ayrıldı. İlk grup eski kız arkadaşları hakkında olumsuz düşüncelerden ilham aldı. İkinci gruba, sözünü ve insanların hissedebileceği normal, sevgi dolu şeylerin bir parçasını kabul etmesi söylendi. Üçüncü grup eski kız arkadaşları ile ilgili olmayan şeylere odaklandı. Dördüncü gruba bir şey sorulmadı.

Daha önce bir anket doldurmaları istendi ve eski kız arkadaşlarına duygusal bağlarını ölçerek eski haline getirildiler. Daha sonra bu insanlar beyin dalgaları tablosunu okurken eski sevgililerin resimlerini gösterdiler.

Araştırma Psikolojisi Dergisi’nde yayınlanan makaleye göre; Üç stratejinin duygusal tepkilerini eski sevgililere indirmedim.

İlk grup, daha kötü bir ruh halinde daha az sevgi hissetti. İkinci grup daha iyi hissetmedi ve tavsiye sevgisi de değişmedi. Üçüncü grup genel anlamda daha mutlu hissediyordu, ancak sevme güçlerini etkilemiyordu.

Çalışmak, hislerini kontrol etmek. Özellikle, ayrıldığını düşünüyorum.

Ancak, bu stratejiler kararlı kalmıştır. Bir ayrılığın zirvesinden gelen bir gün değil (heleki uzun ve tutkulu bir ilişkiye sahiptir).

Baş editör Profesör Sandra Langeslag, “Aşk yönetmeliği bir açma / kapama düğmesi şeklinde çalışmıyor, ancak kalıcı bir değişim sunuyorsanız, gerçek bir düzenlemeye gitmelisiniz.”