Bilgisayarda Oyun Oynamak Beyni Geliştiriyor

Bilgisayarda Oyun Oynamak Beyni Geliştiriyor

Dell Gaming ve Alienware tarafından yapılan bir araştırmaya göre, her on oyuncudan dördü, oyun oynarken daha stratejik düşünebileceklerini, el-göz koordinasyonunun geliştiğini ve yanıt sürelerinin kısaldığını ve bu sonuçların bilimsel bulguları desteklediklerini söyledi.

Oyun endüstrisi son beş yılda inanılmaz bir hızla değişirken, Dell ve Alienware, oyunların eğlencenin ötesine geçebileceğini ve anketle becerilerini geliştirebileceklerini gösterdi.

Araştırmaya katılan on kişiden dördünde daha stratejik düşünebileceklerini söylediler (% 39) çünkü oyunlar oynadılar, el-göz koordinasyonu geliştirdiler (% 37) ve yanıt sürelerini kısaltdılar (% 36). Bazıları takım çalışmasının (% 27) ve liderliğin (% 18) de gelişmekte olduğunu düşünüyor.

Bu iddialar, Avustralya’da Royal Melbourne Teknoloji Enstitüsü tarafından yürütülen bir araştırmanın bulgularıyla tutarlı bir noktaya işaret ediyor. Bu da, düzenli olarak oynayan gençlerin matematikte okuduğunu, okuduğunu ve uluslararası sınavlarda fen bilgisini aldığını belirtti.

Oyuncu ne kadar gelişirse, yeteneklerini iyileştirme olasılığı o kadar yüksek olur. Profesyonel seviyedeki oyuncuların yarısı (% 54), oyunların kendilerini daha stratejik düşünmelerini sağladığını belirtirken, ortalama oyuncuların% 36’sı ve canavarların% 30’u da aynı şeyi söylüyor. Benzer bir yaklaşım, teknoloji becerileri için de doğrudur: Profesyonel oyuncuların yüzde 42’si, teknik oyuncuların yüzde 18’ine ve yakınlardakilerin yüzde 14’üne kıyasla, teknoloji meraklılarıdır.

Bir zamanlar genç erkeklerin egemen olduğu oyun dünyası, artık bilgisayarın arkasında kim olursa olsun kucaklayan bir topluluk olarak kabul ediliyor. Kültürel / etnik köken (% 8), siyasi görüş (% 7) ve cinsel yönelim (% 6), rakiplerle rekabet ettiklerinde oyuncu için genellikle fazla bir şey değildir. En önemli nokta, diğer oyuncuların yetenek düzeyidir.

Oyun tutkunlarının sadece yüzde 14’ü, çevrimiçi oynarken rakiplerinin cinsiyetini önemsediklerini söylüyor ve bu son yıllarda kadın oyuncu sayısında önemli bir artış oldu. İki aktörden biri (% 47) video oyunları oynayan bir bayan arkadaşa sahiptir. Yaklaşık üçte biri (% 29) bir kız kardeşe sahiptir ve% 21’i kızlarının da oynadığını söylemektedir.