Bilgisayar şifremi unuttum

Bilgisayar şifremi unuttum Çözüldü ; Birçok kullanıcı bilgisayarını açamaz çünkü bilgisayarlarının şifresini unuturlar. Bilgisayar parolasını değiştiremedikleri için “bilgisayar parolasını unuttum” diyen çoğu kullanıcı bilgisayarı biçimlendirir. Biçimlendirme olmadan unutulmuş bir bilgisayar şifresi nasıl değiştirilir?
Günümüzde, birçok kullanıcı çeşitli nedenlerle bilgisayar şifresini unutuyor. Bilgisayarı biçimlendirmek için çözümü bulmayı unuttukları şifreleri hatırlayamayan kullanıcılar. Bilgisayarınızda önemli bilgileriniz varsa ve bunu biçimlendirmek istemiyorsanız, yapmanız gerekenler.

Bilgisayar parolalarını değiştirmeye çalıştığınızda, bilgisayar eski parolanız için sizi uyarır. Eski şifrenizi girmeden bilgisayar şifrenizi nasıl değiştirebilirim?

Windows sürümleri değiştikçe, bu yöntemler de değişir, bu nedenle bu çözümlerin bilgisayarınızda çalışacağına dair bir garanti yoktur.

Windows XP’de Kullanıcı Parolasını Değiştirin

Windows XP çalıştıran bilgisayarı yeniden başlatın. “Güvenli Mod” girmek için F8 tuşuna basın. Windows XP’de, “Güvenli Mod” seçeneği özel bir Yönetici olarak oturum açar. Yönetici hesabını açtıktan sonra, Denetim Masası> Kullanıcı Hesapları yolunu izleyin. Şifreni unuttum kullanıcı adını tıklayın. Kullanıcı şifresini seçenekler arasından kaldırın. Yönetici, kullanıcı bilgisayar yöneticisi olduğundan şifreyi kaldırırken eski şifreyi girmenizi istemez.

Windows 7’de unutulmuş kullanıcı şifresini değiştirmek için, çeşitli üçüncü taraf şifre değiştirme yazılımı vardır, ancak unutulmuş şifreyi pencerelerden değiştirmek mümkün değildir. Daha önce bir “Parola Sıfırlama Disketi” oluşturmadıysanız, Windows 7 parolanızı değiştirme yeteneğine sahip değil. Ne yazık ki, Yönetici girişi mümkün değil, çünkü Windows’un bu sürümünde “Güvenli Mod” engellendi. Öte yandan, işletim sisteminizi çökme riskini alarak Windows Komut Satırına “Başlangıç ​​Onarma Menüsü” nden erişebilir ve kullanıcı şifrenizi bir komut istemi ile değiştirebilirsiniz.

Windows 8.1’de yönetici hesabını açmanız gerekir, bu yüzden bilgisayarınızı “Güvenli Mod” ‘da başlatmanız gerekir. Ancak Windows 8’de, Shift + F8’in kaldırıldığı “Güvenli Mod” a ilk erişim başladı.

Çözüm olarak deneyebileceğiniz bir çözüm; Bilgisayarınızı birkaç kez el ile kapattığınızda “Gelişmiş Başlat Menüsü” ne sahip olacaksınız. Bu menüden, Sorunlar> Gelişmiş’i seçip Gelişmiş Seçenekler> Başlangıç ​​Ayarları’nı seçerek “Güvenli Mod” a ulaşabilirsiniz.

Sisteminizi güvenli modda başlattıktan sonra açılış ekranında “Yönetici” hesabınız etkinleştirilecektir. Sisteminizi yönetici hesabınızla başlatarak eski kullanıcınızda değişiklikler yapabilirsiniz.

Windows 10’un da önceden hazırlanmış bir parolaya sahip olması gerekir. Parola sıfırlama disketiniz varsa, giriş ekranında yanlış bir parola yazın. Ardından, ekranda “Şifreyi sıfırla” bağlantısını tıklayın. Ekranda bir şifre sıfırlama sihirbazı görünecektir. Oluşturduğunuz sıfırlama disketini takın ve bir sonraki adıma geçin. Listeden ilgili sürücüyü seçin ve sonraki adıma tıklayın. Şimdi yeni bir şifre girin ve işlemi tamamlamak için bir sonraki tıklayın.