Banyo ve Mutfak için Önemli Detaylar

Banyo ve Mutfak için Önemli Detaylara bir göz atalım nelerimiz eksik dekorasyonda nelerimiz fazla

Banyo için Önemli Detaylar ?

Dekorasyonda en önemli nokta ürünler arası uyumdur.  Bu uyumda renkler ve modeller esastır. Banyoda kullanılacak dolapların malzemeleri kesinlikle MDF içerikli olmalıdır. Çünkü MDF diğer ürünlere göre nem ve buhara daha dayanıklıdır.

Eğer çamaşır makinanız banyoda ise muhakkak kapaklı ve dekara uygun bir dolap içerisinde olmalı. Yer ve duvar seramikleri birbirini bütünlemeli ve kaliteli ürünlerden olmalıdır.

Tercih edilecek duşa kabin tekneli ve temperli cam olan modellerden tercih edilmeli. Banyonuzda kullanacağınız lavabo ve bataryalar en önemli aksesuarlarındandı. Bu tercihleri de yaparken şık ve gösterişli olmasına özen göstermeli. Klozet var ise kapağı mutlaka 3 boyutlu görsellere sahip olmalı ki ben buradayım demeli.

Mutfak için Önemli Detaylar ?

Mutfakta Özellikle bayanların evlerinde günlerinin büyük bir kısmını geçirdiği yer mutfaktır. Mutfak dekorasyonunda önemli olan bazı detaylar vardır. mutfak dolabı kapakları, tezgah, tezgah arası seramik, zemin ve duvar tamamen birbiriyle uyumlu olmalıdır. Eğreti çizgilerden uzak durulmalı.

Mutfak dolapları tamamen fonksiyonel olmalı ki kullanıcıyı yormamalı. Son zamanlarda en çok tercih edilen kapaklar çizilmez akrilik kapaklardır. Çünkü diğer kapak cinslerine göre güneş ve neme karşı daha dayanıklıdır. Mutfak tezgahını ise çimstone veya akrilik kullanabilirsiniz.

Tezgah arasına ise seramik yerine 3 boyutlu camlar daha şık duracaktır. Zemin ve duvarlarda ise seramik kullanılması her açıdan daha iyi olur. Bu ürünler kullanılarak yapılacak kombinasyon mutfakta geçireceğiniz vakti daha keyifli hale getirir.