Apple yakında MacBook’ları daha iyi klavyelerle piyasaya sürecek

Apple’ın Kasım 2019’da piyasaya sürülen 16 inç MacBook Pro’su, 15 inçlik selefine göre çok gelişmiş bir klavyeye sahip, ancak 13 inç MacBook Pro ve MacBook Air, en basit anlamda eski kelebek tasarımını hala koruyor , berbat .

Ancak Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya ( MacRumors aracılığıyla ) göre Apple, 2020’nin ikinci çeyreğinde MacBook Pro ve MacBook Air’in yeni sürümlerini piyasaya sürecek ve bu yeni dizüstü bilgisayarlar, gördüğümüz gelişmiş, makas klavye mekanizmasını destekleyecek 16 inçlik Pro.

Kuo, yaklaşan bu MacBook Pro’nun boyutunu belirtmiyor, ancak birkaç hafta önce özetlediği mevcut 13 inçlik modelin 14.1 inç halefi .

Haberler, dün Apple’ın yeni ve uygun fiyatlı bir iPhone başlatmanın söylendiği Mart etkinliğini erteleyebileceğini duyduğumuzda tuhaf görünebilir . Bunun nedeni , Çin’de üretimi önemli ölçüde geciktiren koronavirüs salgını ve Apple’ın genel merkezinin bulunduğu Santa Clara İlçesinde toplu toplantı yasağı.

Ancak Kuo, Apple’ın MacBook ile ilgili tedarikçilerin Mart ayı sonunda üretimlerini artırabileceğini iddia ediyor, bu da MacBook Pro ve Air’in seri üretiminin Mart ayı sonunda başlayabileceği anlamına geliyor.

AYRICA GÖR: Apple’ın 400 $ ‘lık Mac PRO’SUNDAKİ tekerleklerin kilidi yoktur. Güzel.

Kuo dün MacBook ile ilgili başka bir haber paylaştı . Apple’ın, 2020’nin dördüncü çeyreğinde veya 2021’in ilk çeyreğinde Apple yapımı, özel işlemcili MacBook cihazlarını piyasaya süreceğine inanıyor. Bu yeni cihazlarla ilgili hiçbir ayrıntı paylaşmadı.

Son olarak, Apple’ın 2021’in ikinci veya üçüncü çeyreğinde önemli ölçüde yeniden tasarlanmış MacBook dizüstü bilgisayarlarını piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Yine, bunlar hakkında hiçbir ayrıntı paylaşmadı.