Apple Ürünlerine Zam Yaptı

Apple ürünlerine neden zam yaptı ? Türkiye, aldığı karar sonucunda X iPhone, iPhone 8 iPhone’un 8 Plus ve Macbook Pro gibi pek çok ürüne büyük bir zam yaptı. Özellikle, iPhone X fiyatı yeni fiyat artışı ile çift haneli rakamlara yakın geldi.

Türkiye, Apple’ın fiyatını artıracak, çok fazla zaman konuşuldu. Nitekim, bu yükselen söylentilerin yükselen bir dolar değeri vardı. Dolar değer kazanarak Türk Lirası sadece Apple değil, dünyanın geri kalanını da değer kaybetti ve birçok şirket fiyatları güncellemeye gitti. Bugünden itibaren Apple, MacBook’tan iPhone’a birçok model için fiyatlar yükseltti.

ELMA AĞAÇLARI X
Apple’ın zammı ile birlikte yüksek olan IPhone fiyatları ılık rakamlara ulaştı. Örneğin, 5,200 TL fiyat artışından önce satılan Apple iPhone X fiyatı yeni fiyat artışı ile 7,500 TL’ye yükseltildi. Bu fiyat aynı zamanda 64 GB taban modelinin fiyatıdır. IPhone X’in en pahalı 256GB modelinin fiyatı 8.599 TL. Apple’ın iPhone’un cazibesinden etkilenen tek ürün olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

ÇALIŞAN ÜRÜNLER ARASINDA SADECE NO SIPHONE X
IPhone X’in ilerleyişi ile birlikte iPhone 8 gibi diğer iPhone modelleri de sloganı ele geçirdi. Yeni yürüyüş dalgasından sonra iPhone 8’in ilk fiyatı 5,199 TL’ye yükseltildi. IPhone 8’in eski kardeşi iPhone 8 Plus’ın fiyatı 5.899 TL oldu. Apple’ın geliştirdiği diğer ürünler ve yeni fiyatları şöyle:

13 inç Macbook Pro: (7.699 TL)
15 inç Macbook Pro (14,999 TL)
Apple Watch (Yeni fiyat: 1999 TL)

ZAM DALGAS, DİĞER MARKA’YA BAŞARIYLA OLABİLİR
Diğer yandan, Apple’ın dalgadaki yürüyüşü diğer markalara atlayabilir. Heleki dolar dalgalanması sona ermediği sürece, sonbaharda satışa çıkacak. IPhone X Plus gibi Galaxy Note 9, 6000 TL’den düşük bir fiyata satılamaz.

Apple Eski ve Yeni fiyat Listesi

apple fiyatları