Apple Tv ne işe Yarar

Apple Tv ne işe Yarar Apple Tv ile neler yapılır ? Akıllı TV’lerle, şimdi büyük ekranlarda içerik tüketmeye başlıyoruz. Yeni nesil Apple TV, daha fazla içerik tüketmemizin yollarını sunuyor.
Son yıllarda insanların akıllı telefonlarla daha da karmaşık hale gelmesi ve medya içeriğinden daha fazla yararlanmaya başlaması, akıllı telefonların da bir faktör haline geldiğini gösteriyor. O zamana kadar sadece kanal değiştirme ve kanal izleme fonksiyonları sunan standart TV’ler, içerik odaklı akıllı sistemlere dönüştü.

Günümüzde birçok akıllı telefon, Tizen OS, WebOS, Android gibi işletim sistemleri ile donatılmıştır ve tüketiciler aynı akıllı telefonlarda oldukları, internete girdikleri, sosyal ağları izledikleri veya oyun oynadıkları için televizyonu izlemektedirler. Bu arada, ara yüzdeki televizyon yayınları küçük bir pencere tarafından takip edilmeye devam ediyor.

Akıllı TV‘ler, hem harici ekrana hem de ekrana bağlanan set üstü kutular olarak bulunur. Harici ekranın kaynağını bağladığınızda, hem yayın hem de içerik devreye girebilir. Ancak, set üstü TV kutularının genellikle bir besleyici girişi yoktur ve kullanıcılar biraz daha kapalı bir sisteme sahip olma eğilimindedir.

Son günlerde gündeme gelmeyen Apple TV, bu kapalı kutu sistemini kullanıyor. Hammadde girişi olmayan bu küçük kutu kullanıcıya neler sunuyor? Yabancı olanlara kısa bilgi vermenin faydalı olduğunu düşünüyoruz.

Apple TV, kullanıcılarına özellikle 3 farklı strateji ile ulaşıyor. Televizyon seyretmekten ve yayından uzaklaşmaktan ve içeriğe odaklanmaktan yorulanlara hitap eden Apple TV, aslında iPhone cihazınızın donanımını kullanan ve arayüzünü biraz kırparak devralan bir kutu. Apple TV, TvOS olarak adlandırılan bir işletim sistemi, kontrolör ile içerik arasında rahatça gezinmenizi sağlar.

Konu TV için 3 farklı strateji hakkında konuştuk. Bunlar öncelikle video platformlarıdır. Netflix gibi platformlar için uygulamalar içeren Apple TV, kullanıcıların çeşitli yüksek kaliteli filmleri veya dizileri izlemelerine olanak tanır. Aslında, bu tür platformların kendi dizileri de vardır. ITunes platformu ayrıca kullanıcıların film izlemelerine ve müzik dinlemelerine izin verir.

İkinci strateji, kanal uygulamaları. CNN, BBC gibi birçok uygulama kanallı Apple TV için uygulamalar geliştirdi ve canlı yayınları izleyebilir ve geçmiş kanal programlarını tekrarlayabilirsiniz. Özellikle TV’yi seyretmeden önce TV izlemek isteyenler için ideal.

Üçüncü strateji oyunlar. 4. nesil Apple TV ile birlikte, Bluetooth denetleyicisi dokunmatik panel özelliğini kazandı ve şimdi kablosuz denetleyiciler de destekleniyor. Yaklaşan yeni oyunlarla kullanıcılar, telefonlarına gitmek zorunda kalmadan eğlenceli ve kaliteli görsellerle oyun oynayabilecekler.

İşte Apple TV ile neler yapabiliyorlar. Facebook ve Twitter gibi çeşitli uygulamaları da kullanabilirsiniz. Tabii ki, bu kapsamlı bir uygulama desteği gerektiriyor ve Apple bu desteği kullanıcıya çok sağlıyor. Geniş bant internetin Apple TV için bir zorunluluk olduğunu unutmamak önemlidir. Genel olarak, evimizde hızlı ADSL veya fiber internet bağlantımız var ve hız artık bir sorun değil, ancak bu sefer kota iş alanına giriyor.

Apple TV kutusunu sürekli açık tutmak ve içerik tüketmek önemli miktarda veri tüketir, dolayısıyla teklifin limiti takip etmesi gerekir. Bu sınırsız İnternet erişimi olan kişiler için geçerli değildir. Ne yazık ki Apple TV, Tivibu gibi özel bir IP üzerinden sınırsız veri harcamamaktadır. Bu akılda tutulmalıdır.