Apple Store uygulamasına sesli arama özelliği geldi

Apple Store uygulamasına sesli arama özelliği geldi

Apple Store uygulaması, sesli arama özelliği, yeniden tasarlanmış araçlar ve sesli arama dahil olmak üzere iPhone ve iPad cihazlarında kullanılan Apple Store uygulamasının güncellemesiyle geldi.

IPhone ve iPad’de kullanılan Apple Store uygulaması yeni bir güncellemeye ulaştı. Güncelleme sürüm numarası 5.1, uygulamanın arama özelliğinde çeşitli değişiklikler sunar.

Şirket ayrıca WWDC uygulamasında bazı güncellemelerin yapıldığını açıkladı. Güncelleme birçok yenilik içeriyor Apple Store uygulamasının 5.1 sürümündeki arama arayüzü artık ilham alabileceğiniz trend aramaları vurgulamaktadır.

Ses aramayı, arama çubuğunun yanındaki mikrofona tıklayarak da yapabilirsiniz. Arama sonuçları sayfası yeni bir kart tabanlı arayüz içerecek şekilde değiştirildi. “Arama geliştirilmiş bir tasarıma yükseltildi ve şimdi bu özellik daha iyi arama sonuçları için ses tanıma teknolojisiyle geliştirildi.

Yeni bir görünüm ve ses teknolojisi ile ürünler, mağazalar ve daha fazlasını bulmak hiç de kolay olmadı.

Apple ayrıca resmi WWDC uygulamasının 7.0.3 sürümündeki hata düzeltmeleri ve geliştirmelerle değiştirildiğini de duyurdu. Bu güncelleme erişilebilirlik, kararlılık, video indirme gibi çeşitli alanlarda hata düzeltme içerir. Ayrıca, videolar TVOS’ta koleksiyon ve platform tarafından görüntülenebilir.