Apple Music, Spotify’ı Unutturdu

Apple Music, Spotify’ı Unutturdu ;

Her gün milyonlarca insanın kullandığı müzik platformları, Apple Music ve Spotify, kendi alanlarında en büyük rakipler. Dünyaya bir bütün olarak baktığımızda en çok tercih edilen platform olan Spotify, geçen sene istatistikçiler tarafından yayınlanan istatistiklere göre Apple Müziğini en üst seviyeye çıkarmak üzeredir.

Apple Müzik ve Spotify yarışma öncesinde Apple

ABD’de kullanıcı numaralarına baktığımızda, şimdiden yayında olan Apple Müzik, Şubat ayından beri her ay küresel olarak en az% 5 büyümüşken, rakip Spotify her ay sadece% 2 büyümüş ve iki görünüm arasındaki boşluğu azalttı.

Her iki platform da 25 milyondan fazla aboneye sahip olsa da, müzik endüstrisi istatistikleri doğrultusunda Apple Music’e abone olarak Spotify’ı geçmesi bekleniyor.

Tahminlerin yanı sıra Spotify, 70 milyon ücretli abonesi ve 90 milyon ücretsiz hesabıyla dünya lideri olmaya devam ederken, Apple’ın yalnızca 45 milyon ödeme yapan kullanıcısı ve 5 ila 10 milyon arasında bir deneme kitlesi bulunuyor.

Dolayısıyla Apple, bu bağlamda Spotify’ı geçmese bile, Apple Music’in başarısı, büyüme oranlarına baktığımızda çok fazla değil.