Apple Music Artık Ücretsiz

Apple Müzik, ücretsiz deneme için yeni bir anlaşma imzaladı. Amerika’da, Apple Müzik’in ücretsiz deneme süresi 3 , 6 aya ulaşacak.

Çevrimiçi müzik platformunun savaşı için Apple Music ile sisteme giriş yapan Apple, çok sayıda ücretli üyeye sahip köklü bir şirket olan Spotify’ı yakaladı. Apple’ın üç aylık bir deneme sunan müzik servisi, şimdi ABD’ye genişletmeyi planlıyor. Verizon ve Apple arasında kullanıcılara Verizon Unlimited adlı bir paket satın almak için 6 aylık deneme süresi sunmak üzere bir anlaşma yapıldı.

Apple ve Verizon arasındaki bu anlaşma Apple müziğinin ilk kez kullanımıyla ilgilidir. Verizon’un pazarlamadan sorumlu başkan yardımcısı Angie Klein, anlaşmanın yalnızca başlangıç ​​olacağı yıl içinde yeni anlaşmaların yapılabileceğini söyledi. Ancak, bu anlaşmaların ne olacağı henüz net değil.

Verizon müşterileri, 16 Ağustos 2018‘den başlayarak bu 6 aylık ücretsiz deneme kampanyasını kullanabilecek. Ülkemizde Spotify ve diğer operatörler ile böyle bir işbirliği yapıldı.

Apple’ın operatörler ile olan anlaşması da ülkemiz için bir işaret olabilir. Gelecek yıl Türkiye’de işletmeci şirket, Apple ile benzer bir sistem sunmak için anlaşma yapabilir.