Apple Google Haritayı Bitiriyor

Apple Google Haritayı Bitiriyor Apple, harita uygulamasını bölgedeki en iyi şekilde yapmak için radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Navigasyon teknolojisindeki son gelişmeler ve uydu görüntülerinin mobil platformlara aktarılmasıyla, dünyanın önde gelen teknoloji şirketleri, Haritalar’ın hizmetlerine büyük önem vermektedir. Google, Apple ve Yandex gibi önde gelen markalar milyonlarca insana harita ve navigasyon desteği veriyor.

Kuşkusuz, Google Haritalar dünyanın en yaygın kullanılan uygulamasıdır. Ancak rakip Apple, bu liderliği değiştirmek için hamleler yapmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde düzeltmeler yapan kullanıcıların para kazanacağına dikkat çeken Apple, gelecek için radikal değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Önümüzdeki günlerde iOS 12’yi sunması beklenen Apple’ın Haritalar hizmetinde de önemli değişiklikler bekleniyor. Teknoloji devi ana hedefinin tamamen Apple tarafından toplanan veri servislerini sağlamak olduğu ve veri hizmetlerinin diğer kaynaklardan temin edilemeyeceği belirtiliyor.

Altı yıldan beri kullanılmakta olan Apple Harita servisi geçmişte büyük sorunlar yaşamış ve kullanıcılarından olumsuz geri dönüşler almıştır. Teknoloji devi İnternet Yazılım ve Servis Görevlisi Eddy Cue, geçmişten öğrendiklerini ve dünyanın en iyi harita uygulamasını oluşturmak için çılgınca bir çalışma yaptığını söylüyor.

Apple’ın yeni haritalama sisteminin en çarpıcı özelliklerinden biri, verilerin gerçek zamanlı olarak güncellenebilmesidir. Dünyanın çeşitli bölgelerindeki hızlı değişiklikler bu güncellemeleri gerekli kılmaktadır.

Şirketin ilk kez yaptığı temel değişiklikler ABD genelini içeriyor. Apple’ın haritacılık hizmetiyle Google ile rekabet edebilmesini sağlayın, dünyanın her yerinde yapılması gerekiyor. Önümüzdeki dönemde, Apple Maps’in neden doğacağı gibi değişiklikler de etkileyici kalıyor.