Apple 14 Dolar İndirim Yaptı

1 trilyon dolar değerindeki teknoloji devi Apple, onu kesme kararı aldı. Apple’ın kablosuz kulaklıkları AirPods, ilk olarak 2016’da tüketicilere tanıtıldı.

Normalde 159 dolarlık bir fiyat etiketi olan AirPods, Apple’ın tarihinde 14 dolarlık bir indirim ile ilk kez 145 dolardı. İşte nedeni. Sözleşmeye göre Apple, Eylül ayında yeni bir AirPod’lar tanıtacak.

Bu nedenle, satış stratejisini zaten belirleyen şirket, ürünü piyasadan çıkarmaya çalışıyor. 14 $ indirim ile, bu hedefin ne kadar başarılı olacağı tartışılmaktadır. Ülkemizde 14 dolar büyük bir indirim olmasa da, yine de bu bizim konumumuz değil. Söz konusu indirimin ülkemizde gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğine dair resmi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu indirimin şu an için sadece ABD vatandaşları için geçerli olduğunu vurgulamak isterim. Gelecekte küresel olarak etkilenip etkilenmeyeceği bilinmeyecektir.

AirPod’ların özellikleri nelerdir? Apple’ın kablosuz kulaklığındaki AirPod’larda, kullanıcıları rahatsız etmeyen hiçbir düğme yok. Mevcut Apple cihazınızla iletişim kurduğunuz cihaz, kutudan çıkardığınız andan itibaren herhangi bir kurulum gerektirmez. Şarj cihazı yaklaşık 5 saat şarj ile yaklaşık 24 saat pil ömrüne sahiptir. Apple W1 mikroişlemci, sahip olduğu bağlantı, ses kalitesi ve güç tüketimi gibi bir dizi özellik sunuyor.