Android 9 Pie Yeni Gelen Tüm Özellikler

Android 9 Pie Yeni Gelen Tüm Özellikler ; Google’ın yeni mobil işletim sistemi olan Android 9 Pie, telefonları baştan sona değiştirecek.

Yeni Android sürümünü ne değiştirecek? Android 9.0 Pie işletim sistemi dört aylık beta dönemini başarıyla tamamladı ve Google Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL ve Essential Phone için piyasaya sürüldü.

Son versiyonun piyasaya sürülmesiyle birlikte, “P” kısaltmasının turta anlamına gelen Pie (pasta) anlamına geldiği anlaşıldı. Ana sayfa düğmesinin geçmişine adım atan Google, iPhone X’de Android P işletim sistemine benzer bir çubuk ekledi.
Pratik kullanım için eklenen sanal düğme sayesinde son kullanılan uygulamalara ve uygulama menülerine erişmek mümkün. çeşitli parmak hareketleri ile. Parmağınızı yukarı doğru kaydırdığınızda, en son kullanılan uygulamalar sayfasına ulaşabilir ve parmağınızı tekrar yukarı kaydırdığınızda, uygulamaların bulunduğu sayfaya erişebilirsiniz.

Parmağınızı sola veya sağa kaydırarak uygulamalar arasında geçiş yapmak da mümkündür. Google’ın yapay zeka destekli uyarlamalı pil teknolojisi ile birlikte, akıllı telefon kullanıcıları en büyük sorunu çözüyor.Algoritmalarına sahip yerleşik adaptif pil teknolojisi, kullanıcının kısa bir öğrenme süresinden sonra günün geri kalanını kullanamayacağını düşündüğü uygulamaların arka plan çalışmasını sınırlayarak pil ömründe% 30′a varan tasarruf sağlar.

Akıllı telefonlar, ekranın parlaklığını sensörler yardımıyla ortam ışığı koşullarına uyacak şekilde otomatik olarak ayarlayabilir.
Kullanıcıların uygulamalarda geçirdikleri süreyi sınırlama becerisine sahip olan Google, akıllı telefon kullanımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgileri bu noktadan sağlar.
Shush adında yeni bir rahatsız edici mod ekleyen Google, yıldızlı kişilerin haricinde, telefonun arkasına bakan arayanlara bir çağrı alır.Örneğin, sistem spor salonunda olduğunuzu algıladığında, hareketli parçalardan oluşan bir oynatma listesi sunabilir veya telefonunuza bir kulaklık bağlayabilir ve en sevdiğiniz şarkıları otomatik olarak sizin için çalabilirsiniz.

Örnekleri çoğaltmak mümkündür.

Google ayrıca, gizlilik ve güvenlik iyileştirmelerini ve TLS gibi önemli gizlilik iyileştirmelerinin yanı sıra Android 9 Yapıştırmanın tamamen korunmaya ve gizli kalmasına yardımcı olur.
Mart’taki ilk geliştirici önizlemesi, Temel Telefon, Oppo R15 Pro, Nokia 7 Plus, Sony Xperia XZ2, Xiaomi Mi Mix 2S, Vivo X21 ve Google Pixel 2/2 XL dahil olmak üzere Android P işletim sisteminin beta sürümüdür; Android P, yılın sonundan önce güncellemeyi alır. Buna ek olarak, Google, Android Cake’in telefonlara hızlı bir şekilde teslim edilmesini ve yeni telefonlarını Android 9.0 Pie ile getirmek için üreticilerle birlikte çalışmasını sağlamak için çalışıyor.
Android telefonların Android 9.0 Pie güncellemelerini alacağını duyurdu.
Android Pie, kullanıcının çıkışı gerçekleştirdikten sonra sunduğu özelliklerle elde tutulan bir işletim sistemidir. Bir telefonun tüketicilere sunabileceği her türlü rahatlığı sağlayan Pie, şimdi Nokia kullanıcılarını sevmeye geliyor