Akıllı Telefonlar neden Çok Isınıyor

Akıllı Telefonlar neden Çok Isınıyor? Kullanırken aşırı ısınmış telefonlar kullanıyor musunuz? Sorun telefonla mı ilgili veya doğrudan bataryada bir sorun mu var?
Günümüzde, en yaygın ve kullanımı kolay görülen akıllı telefonlar bir süre sonra bazı sorunlara neden olabilir.

Bunların en önemlisi aşırı ısınma ,Bu sorunun iki sebebi var

Bunlardan biri telefonun işlemcisidir ve ekipmanının sürekli çalışması nedeniyle sıcaktır. Özellikle yoğun işlem gücü gerektiren programlar çalışıyorsa, aşırı ısınırlar ve zaten kullanıcıyı uyarıcı bir sisteme sahiptirler. Cihazınız şarj olurken de ısınabilir ve bu çok normaldir.
Bellek sorunları olan cihazların ısınması, 16 GB’lık bir alana sahip bir telefonda 8 GB’lık bir alan olarak bilinen en popüler sorundur ve bu da işlemcinin telefonun aşırı ısınmasına ve yavaşlamasına neden olmuştur.

Telefonunuzu aşırı ısıtmak için almanız gereken önlemler neler olmalıdır?

İlk önce, orijinal şarj cihazını kullanın ve telefonunuzu diğer cihazlarla şarj etmeyin. Bu telefon ayrıca pilinizin ömrünü uzatır.

Genel olarak, telefonu korumak için alınan kapaklar da zararlıdır. Kalitesi düşük ve çok kapalı olduğu için hava ile temas etmiyor ve telefona hızla yaklaşıyor.

Telefonunuzun tekrar ısınması nedeniyle telefonunuzun senkronizasyonu her zaman açık ve kablosuz menzil dışında.

Güç tasarrufu modu kapalıysa, ısınmayı bir dereceye kadar azaltabilirsiniz.

Telefonunuzdaki uygulamaların güncellenmesi de şarj etme konusunda zararlı bir etkiye sahiptir.

Cep telefonunuzu şarj ederken cihazınızı kullanmamalısınız.

Bu, telefonun aşırı ısınmasına ve pilin şişmesine neden olabilir. Bu, bataryanın aşırı ısındığını ve bataryanın aşırı ısındığını gösteren bir işarettir. Pili hemen çıkarınız çünkü patlama olasılığı çok yüksektir. Bu bataryayı bir daha takma.

Mobil veri ve internet kullanımı da telefonun aşırı ısınmasına neden oluyor. Telefonunuzu ısıtmak çok normaldir, çünkü bu uygulamaların birçok uygulaması ve teknik uygulaması da aynı anda çalışır. Elbette telefonlarınıza kalıcı çözümler uygulamak mümkün olmayacaktır. Bahsettiğimiz detayları uygulayarak, telefonunuzu ısınma probleminin üstesinden gelebilirsiniz.

Oyun oynatıldığında, telefon çok sıcak. Eğer telefonunuzun uygulamaları ve oyunları kullanmaya başladığınızda, telefon başlar işlemci otomatik çalışmaya ve RAM kartı ve ekran kartı öz çalışan ve böylece cihaz ısınırken, çünkü bu normaldir.